Ulft, Nederland
Terug

Eerste weidegang op boerderij in Lievelde

2c6de50848e67850dea85ab296960683.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dit is eigenlijk de mooiste dag van het jaar", vindt John Arink, eigenaar van Biotel Arink en organisator van de eerste weidegang. "Een seizoen lang weiden staat voor de deur en dat dat samenvalt met een mooie dag is natuurlijk helemaal top." Honderden belangstellenden waren uit allerlei windstreken afgereisd naar Lievelde om het bijzondere tafereel te zien. "Ik wilde de koeiendans al jaren zien", zegt Clarissa Beneder uit Apeldoorn. "Dat die beesten eindelijk vrij zijn en dansen met elkaar is geweldig."

Arink merkt dat de interesse voor het boerenleven toeneemt. "Ik ben nu 32 jaar boer en in de jaren ’70 en ’80 speelde het helemaal niet", aldus de veehouder. "Maar ik heb het idee dat de samenleving de laatste tien jaar heel erg de verbinding zoekt met voeding. Daardoor wil de samenleving ook graag weten hoe we onze koeien houden. De koeiendans is dan heel erg interessant voor mensen."

Foto: REGIO8

Lees ook

f9ef67cec95ce0456593e07fa6f41ce8.jpg

Raad Bronckhorst houdt vinger aan de pols bij Schuifpuzzel Zelhem

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond een amendement aangenomen over de verdere uitwerking van de Schuifpuzzel Zelhem. Daarmee krijgt het college ruimte om het voorkeursscenario verder uit te werken, maar blijft de raad betrokken als dat plan niet haalbaar is.

WhatsApp Image 2026-02-05 at 16.31.41.jpeg

Twee doden bij ongeval Groenlo

Bij een ongeval op de Borculoseweg in Groenlo zijn donderdagmiddag twee personen om het leven gekomen. Bij het ongeluk waren drie voertuigen betrokken.

jajgraVB0.jpg

De Graafschap jaagt met nieuwe aanwinsten op eerste overwinning van 2026

De transfergekte rondom De Graafschap is voorbij. Er werd voor miljoenen verkocht en op de laatste dag van de transferperiode wisten de Doetinchemmers zich nog te versterken met de gehuurde Nils Eggens en Nolan Martens.

Politie handboeien 4.JPG

‘Sextortion’-zaak Borculoër Mark S. schetst onthutsend beeld van politieoptreden

Een onthutsend beeld van het werk van de politie. Dat is wat donderdag ontstaat op de tweede zittingsdag van de zedenzaak tegen Mark S. uit Borculo, schrijft Omroep Gelderland. Dinsdag werd al duidelijk dat een van de slachtoffers meermaals aangifte deed, maar dat daar nauwelijks actie op werd ondernomen. Nu blijkt dat zij lang niet het enige slachtoffer was, die dit overkwam.

WhatsApp Image 2026-02-05 at 15.07.59 (1).jpeg

Sanne (9) droomt van eigen G-team in Wehl: 'Erbij horen is voor haar het belangrijkste'

De 9-jarige Sanne uit Wehl heeft één grote droom. Net als haar tweelingbroer Jelle wil ze niets liever dan voetballen bij voetbalvereniging Concordia. Door haar beperking is meedoen in een regulier jeugdteam echter lastig. Daarom zet Sanne samen met haar moeder Hanneke Holwerda alles op alles om het eerste jeugd G-team van de club op te richten. Er ontbreekt nog één belangrijk ingrediënt: meer teamgenootjes.

OG_SS0.png

Talkshow Open Grensland over de zorg rond kanker in de grensstreek

Streekomroep REGIO8 zendt de zevende aflevering van de talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland uit. Hoe beleven inwoners gezondheid en de zorg ervoor in de grensregio. We zoomen speciaal in op de gezondheidszorg bij kanker. Dat is het thema van de nieuwste aflevering van de tweetalige talkshow over leven in de grensstreek dat de driehoek Achterhoek tot aan Venlo en Duisburg omvat.