gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste van RKZVC is kampioen en promoveert

e7ca084208a82c7cc93d021b25503039.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het was een mooie wedstrijd", blikt aanvoerder Michiel Krabbenborg terug op de kampioenswedstrijd die met 4-0 werd gewonnen van FC Winterswijk. "Het voetbal was niet altijd goed, maar we scoren wel op de belangrijke momenten. Nu is het feestvieren." Trainer Laurens Knippenborg deelt zijn mening. "We zijn eigenlijk geen moment in de problemen geweest. Het was overtuigend, het was perfect." Ook speler Bart te Focht kan zijn geluk niet op. "Vorig jaar natuurlijk gepromoveerd en nu dit er achteraan. Het is een bekroning op een topseizoen."

De club stoomde in vijf jaar tijd op van de vijfde naar de eerste klasse. Dat doet het zelfvertrouwen van trainer Knippenborg goed. "Ik denk dat wij gewoon ook in het linkerrijtje kunnen meedoen in de eerste klasse. We zullen niet gelijk kampioen worden, dat niet, maar we hebben een ploeg om ook mee te doen in de eerste klasse." Ruim vijftienhonderd toeschouwers aanschouwden de kampioenswedstrijd. "Voor het dorp is het natuurlijk geweldig", aldus speler Mark te Winkel. "Beter kan niet. Vorig jaar hadden we al een kampioenschap en dit seizoen is natuurlijk extra mooi en extra lekker. Dat het zo uitpakt en dat we het hier kunnen beslissen is echt geweldig."

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.