Ulft, Netherlands

Eerste thuiswinst De Graafschap

Regio8 | 16 januari 2016 23:52 | Aangepast op 16 januari 2016 23:52

In de gelijkopgaande eerste helft was Excelsior het dichtst bij een doelpunt. Doelman Hidde Jurjus redde knap na een poging van afstand, terwijl spits Tom van Weert even later voor open doel naast schoot. Aan de andere kant zorgde Cas Peters met een kopbal bijna voor 1-0, maar doelman Tom Muyters lag in de weg.

In de slordige tweede helft was De Graafschap sterker dan Excelsior. De Rotterdammers konden niet meer brengen wat ze voor rust wel deden. De Graafschap werd gevaarlijker en kwam na 71 minuten via Cas Peters op 1-0 voorsprong. Peters scoorde met een volley, nadat Muyters mis zat voor Excelsior. In de blessuretijd verdubbelde De Graafschap de voorsprong. Vincent Vermeij schoot raak na een voorzet van invaller Youssef El Jebli: 2-0.

Door deze overwinning blijft De Graafschap hekkensluiter van de Eredivisie, maar loopt het wel drie punten in op concurrent Cambuur dat verloor van Vitesse (0-2). Het verschil met Cambuur is nu vijf punten.

Meest gelezen

Opbouw Zwarte Cross in volle gang, ook dit jaar weer vernieuwingen

Nick Hermsen | Caitlin Sturris | 9 jul 2025 10:07

Lees ook

De Graafschap boekt tegen Olympic Charleroi eenvoudig derde oefenzege

De Graafschap heeft zaterdagmiddag op een goed gevuld Sportpark Zuid in Aalten een overtuigende 2-0 ...

Dinxperlo opent zijn groene huiskamer, Duitsland volgt voorbeeld

Wat begon als een kaal parkeerplein, is nu het hart van een klimaatvriendelijk centrum. Het vernieuw...

Fietsster gewond na aanrijding met auto in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist in Doetinchem. ...

Weerboer Gerrit voorspelt 'echt Hollands zomerweer' in het weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Omwonenden voorkomen grote brand bij bedrijf in Ruurlo

Bij een bedrijf aan de Spoorstraat in Ruurlo is de brandweer ter plaatse gekomen vanwege een brandme...

Medewerkster raakt bekneld in buizenpostsysteem stadhuis Doetinchem

Het stadhuis aan de Raadhuisstraat in Doetinchem is donderdagavond gedeeltelijk ontruimd na een inci...