gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste rondleiding nieuwe BMV Mariënvelde

15b9265a153e98549ac309e89971ca9c.jpg
Redactie REGIO8 |
“We staan nu in de sporthal”, vertelt Marianne Kallen-Morren, voorzitter van de stichting Brede Maatschappelijk Voorziening. “Allerlei verenigingen kunnen hier sporten, er komt een kantine in, de dagbesteding, de huisarts, de fysiotherapeut en de diëtist, er komen dus allerlei voorzieningen in.” Wethouder Jos Hoenderboom is enorm trots op dit nieuwe gebouw en de mate waarin de bevolking zich inzet. “Het is een fantastisch mooi gebouw en het is indrukwekkend hoe veel vrijwilligers hier hun uren maken om bij de te dragen aan een prachtig gebouw,” aldus Hoenderboom. Eén van die vrijwilligers is Harry Brundel, hij houdt zich voornamelijk bezig met tegels zetten. “Ik heb 38 jaar voor de baas gewerkt. Nu ben ik al drie jaar met de VUT en nu ben ik hele dagen hier”, vertelt hij.

Het gebouw is al voor een groot deel klaar, maar de financiën zijn nog niet helemaal rond. “We zijn bezig met subsidies, er moet nog wat geld binnen komen”, vertelt Kallen-Morren. “We hebben nog niet het hele budget rond en daarom zijn we begonnen met een crowdfundingactie.” Kim Schreurs is vrijwilliger en zit in het team van de crowdfunding. “We hebben bijvoorbeeld aankomende zaterdag de ‘foute party’ die georganiseerd wordt. Een gedeelte van de opbrengt komt op de rekening van de BMV en daardoor kunnen wij hier weer verder klussen.”

Lees ook

STILL Berkelland0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Berkelland gemeenteraadsverkiezing 2026

De zes lijsttrekkers van de gemeente Berkelland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over asielopvang, woningbouw en de toekomst de zwembaden in de gemeente. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Berkelland terug.

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”