gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste rondjes van het schaatsseizoen gereden in Winterswijk

53942146518a5384d82bcb7aaeea44b5

Er kon op zondagochtend geschaatst worden op de ijsbaan van de Winterswijkse IJs Vereniging (WIJV). Enkele honderden schaatsers reden hun rondjes voor het eerst sinds begin april.

Tim Rondeel |
In Winterswijk opende de schaatsbaan zondag om 08.15 uur en sloot om 12.15 uur. "We staan erop. Na zeven maanden en zeventien dagen kunnen we eindelijk weer op natuurijs schaatsen", zegt ijsmeester Hendrik van Prooije trots tegen Omroep Gelderland. De hele nacht waren vrijwilligers van de Winterswijkse IJs Vereniging in touw geweest om een ijsvloer neer te leggen voor de vele schaatsers die in de ochtend hun baantjes wilden trekken. Om zes uur ging de ijsmachine van de baan af om de ijsvloer te laten uitharden. "We hebben een cadeautje van ijsgod Thialf gekregen", vat de ijsmeester het samen.

De vrijwilligers wisten afgelopen nacht een ijsvloer van 1,2 centimeter neer te leggen. "Dat verbaasde mij, moet ik eerlijk zeggen", zegt Van Prooije. "De laatste drie uur kwam er 6 millimeter bij. Ze hadden grotere sproeikoppen op de sproeimachine gemonteerd en de kraan vol open gezet. Fantastisch!"

'Koek-en-zopie'
Negentien kilometer verderop gaf de thermometer van het KNMI-weerstation in Hupsel om 11.00 uur precies nul graden aan, het begin van de dooi. "Toen was er bij ons niks aan de hand, hoor", aldus Van Prooije. "We hebben vier uur heerlijk kunnen schaatsen. En de koek-en-zopietent heeft volop gedraaid."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.