Ulft, Netherlands

Eerste regenboogpad van Bronckhorst komt in Vorden

Het eerste regenboog(zebra)pad van de gemeente Bronckhorst komt in Vorden. Een meerderheid van de gemeenteraad stemde donderdagavond in met het plan tijdens de raadsvergadering, hoewel CDA, VVD en CU-SGP wel vragen hebben over het initiatief.
Jasper Hazelaar | 31 maart 2023 09:57 | Aangepast op 31 maart 2023 09:57
Het veelkleurige pad is een tastbare uitvoering van de keuze van Bronckhorst om een regenbooggemeente te zijn. Het zebrapad moet in Vorden komen te liggen. "De enige plek in Bronckhorst waar een middelbare school staat", aldus Karin Klein Lebbink van GBB, samen met GroenLinks, PvdA en D66 indiener van de motie, over deze keuze. "Hoe mooi is het dan als je als middelbare schoolleraar daar een handvat krijgt om in een klas met vijftien- zestienjarigen het gesprek aan te gaan, dat was onze overweging."

Onder meer in Winterswijk en Lichtenvoorde ligt al een dergelijk regenboog(zebra)pad. Ook buurgemeenten Zutphen en Lochem zijn bezig met de aanleg daarvan. "Wanneer ik in een andere stad op een regenboogzebrapad loop, heeft dat effect op mij", aldus raadslid Ulrike ter Braak van GroenLinks, die een persoonlijk betoog hield over de muren die homoseksuelen ervaren in de maatschappij. "Het doet iets met me. Ik hoop dat wij andere mensen ook dat gevoel gaan geven."

'Helpt niet bij acceptie'
ChristenUnie-SGP, VVD en CDA stemden tegen het plan. "Zolang het woord homo gebruikt wordt als scheldwoord, is er nog het nodige te doen", beaamde raadslid CU-SGP-raadslid Dick Ebbers. "Maar wij denken dat het aanleggen van een regenboogzebrapad de sociale veiligheid voor en acceptatie van deze groep niet gaat vergroten." Het CDA wil vooral dat het initiatief uit de samenleving komt, bijvoorbeeld door een petitie. "Het is een prima idee, mits het gedragen wordt door onze inwoners", aldus Bengt Stegeman.

Regenboog in openbare ruimte
Bronckhorst wil in 2023 het zijn van een regenbooggemeente, waar de gemeenteraad in 2017 voor koos, meer zichtbaar maken in de openbare ruimte. Naast het pad in Vorden staan partijen ook open voor andere ideeën. Klein Lebbink van GBB deed een open uitnodiging aan andere kernen om ook een aanvraag te doen voor regenboogsymbolen in de openbare ruimte: "Dit is niet het einde van dit proces."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Járenlang gesteggel, kantelen speelveld lijkt dé oplossing voor dé splijtzwam in Ruurlo

Is het kantelen van een speelveld dé oplossing voor dé splijtzwam in de Ruurlose samenleving? Het vo...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...