gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eenzaamheid brengt Achterhoekse ouderen samen

fae854cb663e8ac2c149fcfe03518f2f.jpg
Redactie REGIO8 |

"In de eerste plaats willen we een leuke dag bieden", aldus Willy Wiendels, een van de organisatoren van de dag. De Dag van de Ouderen viel dit jaar midden in de Week van de Eenzaamheid. "Dat het samenvalt is puur toeval", vertelt Wiendels. "Maar ik denk wel dat eenzaamheid een steeds groeiend probleem aan het worden is onder ouderen. De eenzaamheid onder mensen neemt überhaupt toe, ondanks alle communicatiemiddelen."

"Ik heb liever een vriend bij de hand dan duizend op Facebook", aldus Jos Boermans. Hij sprak de zaal toe als vrijwilliger van de Coalitie Erbij, de nationale coalitie tegen eenzaamheid. "Ik kom vaker in deze regio met verhalen over eenzaamheid", vertelt Boermans, die aangeeft dat meer dan 1 miljoen ouderen gevoelens van eenzaamheid hebben. "De grote betrokkenheid is hier enorm. Vaak denken ze in de Randstad dat het daar allemaal gebeurt, maar qua verantwoordelijkheid voor elkaar moet je in deze streek komen. Dat naoberschap zouden we moeten importeren naar de rest van Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.