gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eenzaamheid brengt Achterhoekse ouderen samen

fae854cb663e8ac2c149fcfe03518f2f.jpg
Redactie REGIO8 |

"In de eerste plaats willen we een leuke dag bieden", aldus Willy Wiendels, een van de organisatoren van de dag. De Dag van de Ouderen viel dit jaar midden in de Week van de Eenzaamheid. "Dat het samenvalt is puur toeval", vertelt Wiendels. "Maar ik denk wel dat eenzaamheid een steeds groeiend probleem aan het worden is onder ouderen. De eenzaamheid onder mensen neemt überhaupt toe, ondanks alle communicatiemiddelen."

"Ik heb liever een vriend bij de hand dan duizend op Facebook", aldus Jos Boermans. Hij sprak de zaal toe als vrijwilliger van de Coalitie Erbij, de nationale coalitie tegen eenzaamheid. "Ik kom vaker in deze regio met verhalen over eenzaamheid", vertelt Boermans, die aangeeft dat meer dan 1 miljoen ouderen gevoelens van eenzaamheid hebben. "De grote betrokkenheid is hier enorm. Vaak denken ze in de Randstad dat het daar allemaal gebeurt, maar qua verantwoordelijkheid voor elkaar moet je in deze streek komen. Dat naoberschap zouden we moeten importeren naar de rest van Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.