Ulft, Netherlands

Duo wil Doetinchem aan de Koning tonen

Regio8 | 20 september 2017 17:03 | Aangepast op 20 september 2017 17:03

“Doetinchem is natuurlijk eigenlijk de mooiste stad van Gelderland en misschien wel van heel Nederland”, zegt de Doetinchemse burgemeester Mark Boumans. “Misschien willen we over een paar jaar wel een keer Koningsdag in Doetinchem, dat lijkt ons heel leuk.” Iedere Gelderse burgemeester mocht een bijzondere inwoner meenemen naar de opening van het Provinciehuis in Arnhem. Ondernemer Gabi Hunter, die bekend is vanwege haar bakwinkel, was de gelukkige. “Ze zeiden allemaal dat ik Gabi moest meenemen. Het is een goede onderneemster, een echte Doetinchemse, maar ook iemand met een grote sociale betrokkenheid.”

Woensdagmiddag werd Hunter bij haar bakwinkel aan de Terborgseweg opgehaald door de burgemeester. “Ik heb me netjes aangekleed, ik heb mijn haren laten doen, ik heb mijn make -up laten doen. Ik ben er helemaal klaar voor”, zegt Gabi. “Ik denk dat we een gezellige dag gaan hebben en ik ben ook heel benieuwd hoe het Provinciehuis eruit ziet.”

Vloggen
De Doetichemse onderneemster heeft in de aanloop naar deze dag gevlogd voor haar Stichting Komt Voor de Bakker. “Dat is ter promotie van Doetinchem, echt op een positieve manier”, zegt Hunter. “We gaan wel proberen straks ook nog te vloggen natuurlijk.” De Doetinchemse verwacht een glimp op te kunnen vangen van de Koning. “Dat is wel de bedoeling, ik schat hem wel zo in. Ik denk dat hij best modern is.” Ook burgemeester Boumans verwacht wel een kort gesprekje. “Ik denk dat dankzij alle previews die we via Gabi al hebben gehad dat de Koning wel getipt is op deze bijzondere dame”, zegt Boumans. “Dus ik reken er stiekem wel een beetje op.”

Foto: Gabi Hunter

Meest gelezen

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Redactie REGIO8 | 6 nov 2025 15:02

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Hidde Vinkenvleugel | 5 nov 2025 14:27

Lees ook

Burgemeester Fellinger wil rectificatie: ‘De training is niet spiritueel’

Voorafgaand aan de raadsvergadering van de gemeente Montferland donderdagavond voelde burgemeester A...

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...