gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden liters water uitgedeeld in Liemers

c57c33ffc0752ccb60ae1c2587099e98.jpg
Redactie REGIO8 |

"De scholen kunnen het hier zelf halen", aldus Wichard ten Westenend van Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland, die aanwezig was op de brandweerpost in Zevenaar. "De huisartspraktijken ook. De kwetsbare groepen zoals bijvoorbeeld kinderdagverblijven en peuterspeelzalen, daar wordt het naartoe gebracht." Ook particulieren konden op de locatie flacons drinkwater ophalen. De brandweer kreeg gedurende de ochtend een flinke aanvoer. Drie vrachtwagens vol flacons werden afgeleverd bij de post. "Per vrachtwagen zit er ongeveer zestienduizend liter drinkwater in."

Dat was volgens de brandweer genoeg water om alle mensen in hun behoefte te kunnen voorzien. "Er is voldoende water voorradig. Mocht er nu een grotere calamiteit zich voordoen, dan hebben we grote bulkwagens water klaarstaan in Arnhem", aldus Ten Westenend. Inwoners uit de Liemers kregen in de loop van maandag weer water uit de kraan. Zondag raadde Vitens aan het water minimaal drie minuten te koken. Dit advies blijft nog steeds gelden voor de komende 48 uur.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.

1774819860_photo_2026-03-29_23-06-05 (4).jpg

Automobilist botst tegen boom bij eenzijdig ongeval in Dinxperlo

Een automobilist is zondagavond tegen een boom gereden op de Aaltenseweg in Dinxperlo. Het is nog niet bekend hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.