gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitsland onderzoekt andere Betuweroute, nog geen zorgen bij ministerie

9d562d776da1574cd108e4284604e6d0

De Duitse overheid trekt vier ton uit voor een onderzoek naar een alternatieve route voor de Betuweroute. De spoorverbinding van Rotterdam naar Duitsland zou dwars door de Eltenberg lopen, wat zorgt voor onrust in de grensstreek.

Jasper Hazelaar |
Onder meer het burgerinitiatief ‘Rettet den Eltenberg’ ageert al tijden tegen de plannen om een gedeelte van de Eltenberg af te graven voor een extra spoor. De zorgen zijn nu omarmd door de Duitse regering, mede op aandringen van politici van de Freie Demokratische Partei (FDF) en Sozialdemokratische Partei Deutschlands (SDP). Met het onderzoek moet duidelijk worden welke gevolgen de alternatieve route heeft voor de kosten en de planning. Op dit moment is het nog steeds de bedoeling dat het Duitse gedeelte van de Betuweroute, tussen Zevenaar en Oberhausen, in 2030 afgerond is.

“De opdracht is een nieuwe kans om de Eltenberg te redden”, zegt Bernd Reuther van de FDP. “Zodra de effecten van een herplanning bekend zijn, kunnen we opnieuw de beste route bespreken met het federale ministerie van Transport en alle betrokkenen.” Udo Schiefner, voorzitter van de Transportcommissie van het Duitse parlement, sluit zich daarbij aan: “Met het besluit krijgen we eindelijk betrouwbare informatie over wat een herschikking zou kosten en of er vertraging in het proces zou optreden.”

‘Geen signalen voor vertraging’
Het Nederlandse Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is niet geschrokken van het nieuwe onderzoek. “Op dit moment hebben wij geen signalen ontvangen van de Duitse overheid of DB Netz dat het onderzoek waar naar wordt verwezen voor vertraging zal zorgen bij de werkzaamheden aan het derde spoor”, meldt een woordvoerder, die weet dat Nederland al een tijd in de wachtkamer zit. “De Betuweroute is aan Nederlandse zijde in 2007 in gebruik genomen. Naar verwachting zal het derde spoor in Duitsland rond 2030 gereed zijn.”

Invloed op Noordtak?
Tegelijkertijd loopt er in Nederland ook een onderzoek naar een goederentreinspoor door de Achterhoek, de zogenaamde Noordtak. Hier moet in de loop van 2025 meer informatie over naar buiten komen. “Aan Nederlandse zijde wordt er momenteel een nut en noodzaak-onderzoek uitgevoerd naar een goederenroutering Noordoost-Europa (GNOE)”, bevestigt de woordvoerder van het ministerie. “Op de resultaten van dit onderzoek kunnen we niet vooruitlopen, evenmin als de invloed van het Duitse onderzoek op dit traject.”

Foto: REGIO8
56972faae1a8de55e8f24ac6c913dfe8

Lees ook

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”

Vrije grensovergang

Grenscontrolefuik Beek na twee jaar weggehaald: 'Lekker doorrijden'

Geen dagelijkse files meer, geen oponthoud meer voor vrachtwagenchauffeurs. Alle extra verkeersborden, pijlwagens en andere afzettingen bij de grensovergang Beek/Elten zijn weggehaald. De snelweg A12/A3 is vrijdagochtend, 25 september, in alle vroegte weer volledig vrijgegeven.