Ulft, Netherlands

Druk op Slingeland Ziekenhuis neemt toe door griepgolf

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft extra bedden moeten bijplaatsen omdat de druk van patiënten met influenza (griep, red.) toeneemt. Volgens een woordvoerder heeft het ziekenhuis moeite om een plek te vinden voor patiënten die binnenkomen.
Davie Klein Gunnewiek | 6 januari 2023 11:30 | Aangepast op 6 januari 2023 11:30
“Het ziekenhuis ligt helemaal vol”, geeft een woordvoerder van het Slingeland aan. “Bij het grootste gedeelte van de patiënten zien we influenza. Ook zien we weer een stijging van patiënten met het coronavirus.” Omdat de bedden op momenten vol zijn, is de spoedeisende hulp in Doetinchem al een aantal keer tijdelijk gesloten. “We vragen ambulances dan om door te rijden, omdat er geen plek is”, legt de woordvoerder uit. “De druk op de ziekenhuizen in de regio is daarom ook enorm groot.” Ook heeft het Slingeland moeite om mensen uit te plaatsen, omdat de druk bij de thuiszorg toeneemt.

Ook onder personeel van het Slingeland is er op dit moment een hoog ziekteverzuim. “Het is passen en meten”, verzucht de woordvoerder. “Door ziekte onder verpleegkundigen vragen we personeel om extra te komen werken, maar dat brengt ook weer extra druk met zich mee.” Bezoekers wordt dan ook gevraagd om te zorgen dat de griepgolf niet verspreid. Bij de hoofdingang staat nog steeds een hygiënezuil en kunnen bezoekers een mondkapje pakken. “En kom niet naar het ziekenhuis als je verkouden bent”, aldus de woordvoerder.

SKB in Winterswijk merkt de drukte ook
Ook het Streekziekenhuis Koningin Beatrix in Winterswijk merkt dat het druk is. Ondanks dat er veel patienten in het ziekenhuis terecht komen, hoeven er vooralsnog geen operaties te worden afgezegd. "Maar het is wel penibel. Niet specifiek vanwege patiënten met het griepvirus of het RS-virus. De drukte komt vooral doordat het op dit moment lastiger is om patiënten die met ontslag kunnen, maar wel zorg nodig hebben, een plek te bieden in een verpleeghuis en de wijkverpleging", aldus een woordvoerder van het ziekenhuis. Een deel van de patiënten moet daardoor langer wachten en ligt dus ook langer in het ziekenhuis.

"Gelukkig is onze samenwerking met zowel de verpleeghuizen als de wijkverpleging heel goed en doen we er samen alles aan om patiënten zo snel mogelijk de juiste zorg op de juiste plek te bieden", aldus een woordvoerder.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem verkocht na jaren van onduidelijkheid

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem is verkocht. Het Rijksvastgoedbedrijf, nu nog de eig...

Geen gewonden bij ongeval met drie voertuigen in Doetinchem

Bij een ongeval waarbij meerdere automobilisten betrokken waren in Doetinchem, zijn dinsdagavond gee...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Twee gewonden bij steekpartij ISK-school in Doetinchem, beide partijen aangehouden

Op een brug nabij de ISK-school in Doetinchem zijn twee personen gewond geraakt en aangehouden. Een ...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...