Ulft, Netherlands

Droombus zorgt voor rust bij Den Ooiman

Regio8 | 3 augustus 2017 11:17 | Aangepast op 3 augustus 2017 11:17

“Ze kunnen als het ware in de nagebootste bus gaan zitten”, zegt Thea Wassink van Sensire. “Dan zien ze een film voorbij komen met echte beelden uit de Achterhoek.” De ramen in de bus zijn vervangen door televisieschermen, waarop beelden zijn gemaakt van de regio. “Elke bewoner wil wel eens een uitje en soms zijn ze niet zelf in staat om op pad te gaan”, aldus Wassink. “Maar ze kunnen op elk moment van de dag hier in de bus stappen en zelf kiezen waar ze heen willen.”

“Als je chauffeur bent, dan hoor je voorin te zitten”, zegt cliënt Rudy ten Brink, die al flink wat tijd heeft doorgebracht in de chauffeursstoel van de bus. “Je komt overal met de bus. Ik zag net al Zelhem staan en daar rijden we nu verder doorheen.” Ook gastvrouw Ada Boerstal neemt regelmatig even plaats. “Ik kom er ook gezellig bij zitten, heerlijk.”

Rust
Voor mensen die lijden aan dementie is de bus een mogelijkheid om tot rust te komen. “Dat is heel belangrijk voor dementerenden”, zegt Boerstal. Doordat ze even plaats nemen in de stoel komen ze langs verschillende plekken, die soms voor herkenning zorgen.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 18 nov 2025 21:19

Lees ook

Concreet plan voor ‘goedkoop’ zwembad Didam: ‘Exploitatie komt uit op nul’

Komt er dan toch een nieuw zwembad in Didam? Volgens Rob Mos van ‘zwembadpartij’ Helder wel. Er ligt...

Burgemeester Boumans na wederom een explosie: “Dit moet hard worden aangepakt”

In Doetinchem vinden de afgelopen tijd steeds vaker explosies plaats. Net als dinsdagavond bij een f...

Leerlingbouwplaats is na vijftien jaar terug van weggeweest in de Achterhoek

Voor het eerst in vijftien jaar kunnen leerlingen van het Graafschap College weer meedraaien op een ...

Doetinchemmer Thom van Campen nieuwe voorzitter Tweede Kamer

De in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen (VVD) is dinsdagavond gekozen als nieuwe voorzitter van...

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Bij een flatgebouw aan de Mullerstraat in Doetinchem heeft dinsdagavond een explosie plaatsgevonden....

1700 kilo vuurwerk in beslag genomen bij grensovergang Beek

Bij de grensovergang nabij Babberich heeft de politie op 14 november drie mannen aangehouden die 170...