gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Droombus zorgt voor rust bij Den Ooiman

967700f3b614c0fcff1fee35d0669c4d.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ze kunnen als het ware in de nagebootste bus gaan zitten”, zegt Thea Wassink van Sensire. “Dan zien ze een film voorbij komen met echte beelden uit de Achterhoek.” De ramen in de bus zijn vervangen door televisieschermen, waarop beelden zijn gemaakt van de regio. “Elke bewoner wil wel eens een uitje en soms zijn ze niet zelf in staat om op pad te gaan”, aldus Wassink. “Maar ze kunnen op elk moment van de dag hier in de bus stappen en zelf kiezen waar ze heen willen.”

“Als je chauffeur bent, dan hoor je voorin te zitten”, zegt cliënt Rudy ten Brink, die al flink wat tijd heeft doorgebracht in de chauffeursstoel van de bus. “Je komt overal met de bus. Ik zag net al Zelhem staan en daar rijden we nu verder doorheen.” Ook gastvrouw Ada Boerstal neemt regelmatig even plaats. “Ik kom er ook gezellig bij zitten, heerlijk.”

Rust
Voor mensen die lijden aan dementie is de bus een mogelijkheid om tot rust te komen. “Dat is heel belangrijk voor dementerenden”, zegt Boerstal. Doordat ze even plaats nemen in de stoel komen ze langs verschillende plekken, die soms voor herkenning zorgen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.

WhatsApp Image 2026-03-22 at 15.01.56.jpeg

De Graafschap moet meerdere erkennen tegen toekomstig eredivisionist ADO Den Haag

Het recent naar de Eredivisie gepromoveerde ADO Den Haag kwam op bezoek op de Vijverberg en nam de punten mee naar de Hofstad: Het werd 1-2 in Doetinchem. Met deze stand blijft ADO Den Haag koploper en blijven de Superboeren op 52 punten staan.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.