gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie miljoen Rijksgeld voor woningbouw in Doetinchem

c1c7f9c7d9ee84215f38b27c4175e9b2.jpg

Doetinchem krijgt een Rijksbijdrage van meer dan drie miljoen euro om de woningbouw op het Laborijn-terrein van de grond te krijgen. De gemeente verwacht dat de eerste schop aan het eind van 2026 de grond in kan.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De sociale dienst hoopt in 2026 in een kleiner gebouw te zitten op hetzelfde terrein, waardoor er ruimte is voor huizen. De gemeente Doetinchem heeft de gronden al in handen en ziet na de verhuizing ruimte om 472 woningen te realiseren. De ontwikkeling van de Laborijn-locatie maakt onderdeel uit van de gemeentelijke plannen voor het gebied rondom het centraal station. ‘Een bruisende spoorzone als toegangspoort van Doetinchem waarin functies elkaar versterken’, zo omschrijft de gemeente de ambitie zelf.

“Deze bijdrage van het Rijk is enorm belangrijk voor ons”, meldt wethouder Ingrid Lambregts van Doetinchem. “Het geeft ons een vliegende start en helpt ons bij het ontwikkelen van een mooi stuk stad waar mensen graag komen om te werken, te wonen of te verblijven. Ik ben er trots op dat het gelukt is deze subsidie binnen te halen. Het bevestigt mijn vertrouwen dat we samen met inwoners en ondernemers een mooie visie voor de spoorzone hebben opgesteld.”

Ook geld voor Oude IJsselstreek
Vanuit dezelfde regeling voor Woningbouwimpuls van het Rijk krijgt ook de gemeente Oude IJsselstreek een bijdrage. Hier komt maximaal 1,5 miljoen euro beschikbaar voor de realisatie van de wijk De Tuit in Varsseveld, daar staan ruim 560 woningen ingetekend. Voor dit woningbouwplan heeft de Provincie ook 566.000 euro beschikbaar gesteld als Startbouwimpuls. Ook een aantal andere Gelderse gemeenten krijgen een bijdrage: Westervoort, Wageningen, Nunspeet, Nijkerk, Apeldoorn en Nijmegen.

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.