Ulft, Netherlands

Drie miljoen Rijksgeld voor woningbouw in Doetinchem

Foto: REGIO8
Doetinchem krijgt een Rijksbijdrage van meer dan drie miljoen euro om de woningbouw op het Laborijn-terrein van de grond te krijgen. De gemeente verwacht dat de eerste schop aan het eind van 2026 de grond in kan.
Jasper Hazelaar | 25 april 2024 16:57 | Aangepast op 25 april 2024 16:57
De sociale dienst hoopt in 2026 in een kleiner gebouw te zitten op hetzelfde terrein, waardoor er ruimte is voor huizen. De gemeente Doetinchem heeft de gronden al in handen en ziet na de verhuizing ruimte om 472 woningen te realiseren. De ontwikkeling van de Laborijn-locatie maakt onderdeel uit van de gemeentelijke plannen voor het gebied rondom het centraal station. ‘Een bruisende spoorzone als toegangspoort van Doetinchem waarin functies elkaar versterken’, zo omschrijft de gemeente de ambitie zelf.

“Deze bijdrage van het Rijk is enorm belangrijk voor ons”, meldt wethouder Ingrid Lambregts van Doetinchem. “Het geeft ons een vliegende start en helpt ons bij het ontwikkelen van een mooi stuk stad waar mensen graag komen om te werken, te wonen of te verblijven. Ik ben er trots op dat het gelukt is deze subsidie binnen te halen. Het bevestigt mijn vertrouwen dat we samen met inwoners en ondernemers een mooie visie voor de spoorzone hebben opgesteld.”

Ook geld voor Oude IJsselstreek
Vanuit dezelfde regeling voor Woningbouwimpuls van het Rijk krijgt ook de gemeente Oude IJsselstreek een bijdrage. Hier komt maximaal 1,5 miljoen euro beschikbaar voor de realisatie van de wijk De Tuit in Varsseveld, daar staan ruim 560 woningen ingetekend. Voor dit woningbouwplan heeft de Provincie ook 566.000 euro beschikbaar gesteld als Startbouwimpuls. Ook een aantal andere Gelderse gemeenten krijgen een bijdrage: Westervoort, Wageningen, Nunspeet, Nijkerk, Apeldoorn en Nijmegen.

Lees ook

Winterkou laat de omvang van dak- en thuisloosheid zien in de hele Achterhoek: een toename óók over de grens

Het is goed nieuws voor mensen zonder dak of een thuis dat in de nachtopvang in Doetinchem méér bedd...

Slingeland Ziekenhuis zet zich in voor het sneller verwijderen van huidkanker

Wie een behandeling voor huidkanker moet ondergaan in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem, kan d...

Lochem wil bouwen in Gorssel, onderzoek gestart

Lochem onderzoekt of het mogelijk is om ongeveer dertig woningen te bouwen aan de rand van Gorssel. ...

Dijkhuizen klaar voor ‘eerste keer’ Vijverberg: ‘Ik heb er nu nog meer zin in’

Zijn eerste officiële wedstrijd als trainer van De Graafschap zag Marinus Dijkhuizen vorige week doo...

Achterhoekse 'struikrovers' plunderen Varsseveldse tuinen

Legaal de tuin van iemand anders leegtrekken, in Varsseveld kon het zaterdagochtend. In de wijk Ess...

Automobilist botst op lantaarnpaal in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval met een auto in de Doetinchemse wijk De Huet zijn vrijdagmiddag geen perso...