gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchems bedrijf maakt toilet voor koeien

901160cc26c9f9d7ba170c2286c074ae.jpg

Het Doetinchemse bedrijf Hanskamp heeft een speciaal toilet ontworpen voor koeien. Het zogenaamde Cowtoilet kan volgens Omroep Gelderland een oplossing zijn voor de uitstoot van schadelijke ammoniak in de veehouderij.

Redactie REGIO8 |
“Wij maken het verschil”, zegt Henk Hanskamp van het Doetinchemse bedrijf vol trots over zijn CowToilet. Het speciale toilet haalt de poep en plas van het dier uit elkaar. “We weten dat de koe een zenuw heeft. En als die geprikkeld wordt, dan gaat de koe plassen”, zo legt Hanskamp de werking van het toilet voor koeien uit. “Dat vangen we op in een bakje en daardoor komen poep en plas niet samen. Dit betekent voor de natuur dat de ammoniak niet meer in de natuur komt. Tegelijkertijd is het ook voor het welzijn van de koe beter, want de urine spettert niet meer tegen de poten.”

Door de scheiding ontstaan twee nieuwe grondstoffen, mest en urine. Momenteel gaat de urine naar een lokale tuinbouwer, maar Hanskamp heeft meer ambities. “Als ik even over internet surf kom ik tegen dat we er op kunnen rijden en er energie mee op kunnen wekken”, aldus de directeur. Het bedrijf is nu op zoek naar bedrijven of start-ups die iets met de urine kunnen.

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.