Ulft, Netherlands

Doetinchem verruimt parkeertijden centrum

In het nieuwe jaar moet je ook in de avond betalen om te parkeren in het centrum van Doetinchem. Nu kan je na 18.00 uur gratis parkeren, maar vanaf 1 januari 2020 worden de parkeertijden verruimd.
Regio8 | 23 december 2019 10:04 | Aangepast op 23 december 2019 10:04
Op parkeerplaatsen met een parkeerautomaat geldt vanaf 2020 betaald parkeren van maandag t/m zaterdag tussen 09.00 en 21.00 uur. Op (koop)zondagen blijft het parkeren gratis. Ook de dagkaart die voor vier euro kan worden aangeschaft voor parkeerplaatsen buiten het centrum blijft bestaan. Het uitbreiden van de parkeertijden in het centrum is een gevolg van de bezuinigingsmaatregelen die Doetinchem afgelopen najaar moest nemen. Ondanks deze bezuiniging blijven de tarieven voor de meeste parkeerplaatsen nu gelijk. Op de parkeerplaats aan de Handelskade wordt met ingang van 1 januari 2020 het parkeertarief wel verhoogd van 1,80 euro naar 2,40 euro. Daarnaast vervalt voor de parkeerplaats aan de Handelskade de mogelijkheid om een dagkaart van vier euro te kopen.

Volgens de gemeente wordt het makkelijker om 's avonds een parkeerplek te vinden in het centrum. 'De betaaltijden zijn van maandag t/m zaterdag gelijk en daarnaast zorgt het betaald parkeren in de avonduren voor meer doorstroming op parkeerplaatsen nabij het centrum', aldus de gemeente in een verklaring. Dit moet met name straks te merken zijn in de omgeving van de Kapoeniestraat, de Tramstraat en de Dr. Huber Noodtplaats.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...