gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem start proef met wonen in winkel

834a656a862d7d4968b4379b190d2398.jpg
Redactie REGIO8 |
"Voorwaarde is dat de winkelruimte aan de voorzijde te allen tijde gevuld is met een winkel, zodat een aaneengesloten rij winkels het straatbeeld bepaalt", zo laat de gemeente weten. In eerste instantie wordt geëxperimenteerd met een pilot in twee winkelpanden aan de Heezenstraat. "De gemeente wil onderzoeken welke invloed deze maatregel heeft op de winkelleegstand", aldus Doetinchem. "Zorgt het realiseren van een woning achter de winkel ervoor dat de voorkant van het pand gevuld blijft of weer gevuld wordt met een winkel?" In het najaar wordt de proef geëvalueerd.

Volgens Doetinchem is de start van de pilot een handreiking naar vastgoedeigenaren. "De winkelpanden in de Doetinchemse binnenstad zijn veelal smalle, diepe panden. Deze combinatie leidt tot de wens van vastgoedeigenaren om de winkelruimte te verkleinen, zodat het aantrekkelijker wordt om winkelruimte te (ver)huren. Uitgangspunt is dat het verkleinen van winkelruimte meer mogelijkheden biedt voor het laten voortbestaan of vestigen van een levensvatbare winkel."

Foto: REGIO8

Lees ook

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.