gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem scherpt drugsbeleid flink aan

ac4449dedf0b7f09ef2b55e85f6831c7.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Met het nieuwe drugsbeleid geeft de burgemeester uitvoering aan de richtlijnen die de gemeenteraad vorig jaar heeft vastgesteld. Daarin wordt nadrukkelijk verder gekeken dan de vestigingscriteria van de maximaal twee coffeeshops waar de gemeente ruimte aan wil bieden’’, aldus de gemeente. ‘’In de kern gaat het om het zoveel mogelijk voorkomen en beperken van drugsgebruik, verslaving, overlast en criminaliteit door regulering en waar nodig hard optreden. ‘’

De eis dat een coffeeshop 250 meter van een school af moet liggen, gaat van tafel. Daarvoor komt in de plaats dat de shops niet eerder open mogen dan 18.00 uur. De vergunningstermijn wordt opgerekt van twee naar vijf jaar. De gemeente waarschuwt de shops dat als er sprake is van handel in harddrugs, de winkel direct voor tien jaar gesloten wordt.

Lees ook

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.

 inbeslaggenomen drugs.jpg

Tien arrestaties bij groot drugsonderzoek in Aalten en Bocholt

Bij een groot drugsonderzoek in de grensstreek zijn tien verdachten opgepakt, waarvan drie uit Aalten. Het gaat om een gezamenlijke actie van de politie in de Achterhoek-Oost en de Duitse politie in Noordrijn-Westfalen. Ook zijn drugs, geld en wapens in beslag genomen.