Ulft, Netherlands

Doetinchem koopt watergang in De Zumpe

Doetinchem neemt een sloot in natuurgebied De Zumpe over van het Waterschap Rijn en IJssel. De gemeente betaalt een ‘symbolisch bedrag’ van rond de vierduizend euro voor de watergang.
Regio8 | 6 november 2019 14:21 | Aangepast op 6 november 2019 14:21
“Na de aankoop van de watergang zal deze gedempt worden”, zo laat de gemeente weten over de sloot nabij de Vossenstraat. “Hierdoor zal het water terugvloeien in het gebied wat ten goede komt aan de natuur en zal worden opgenomen als natuurterrein.” De aankoop maakt onderdeel uit van het inrichtingsplan voor De Zumpe. Ook de voormalige voetbalvelden van SVDW worden bij het gebied getrokken.

Het aankoopbedrag bedraagt 1 euro per vierkante meter. De gemeente geeft aan dat dit een symbolisch bedrag is, waarmee het Waterschap aangeeft een bijdrage te doen aan de natuurontwikkeling. De gemeente verwacht in december te starten met werkzaamheden aan het natuurgebied, hoewel de vergunningsaanvraag door de stikstofproblematiek nog niet wordt opgepakt.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...