Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem herdenkt overleden Bas (23)

7af07d58b325f2b07a8db65490a74c4a.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het is gegaan zoals het is gegaan", vertelt Noud van de Louw namens de vriendengroep over de herdenkingsplaats aan de Winnipegstraat. "We zijn er naartoe gegaan en het is een beetje uit de hand gelopen." Tientallen, zo niet honderden sjaaltjes, bloemen en shirts van De Graafschap en DZC ’68 sieren inmiddels de plaats. De vriendengroep hoopt echter op meer. "Uiteindelijk moet er een permanente herdenkingsplaats komen, met een steen en een paaltje", aldus Van de Louw. "En een grote G van De Graafschap erop."

Bas was een fanatiek aanhanger van De Graafschap. Rond de thuiswedstrijd tegen Telstar van volgende week zal hij groots worden herdacht. Vanaf de noodlottige plek aan de Winnipegstraat wordt een corteo, een optocht van supporters, georganiseerd naar het stadion. Op de Vijverberg zal de actie verder gaan. "We gaan een sfeeractie met een groot doek in het stadion zelf houden", aldus Van de Louw, die grote betrokkenheid merkt bij verschillende supportersgroepen. "In de zesde minuut gaan we sterretjes afsteken", een verwijzing naar het wijknummer van de Huet. "Ik hoop dat het hele stadion daaraan meedoet."

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.