gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem herdenkt aanslag in Utrecht

db6221db04f7e47f386fb96e094bdac1.jpg

Ruim honderd mensen kwamen vrijdagavond naar het Simonsplein in Doetinchem voor een herdenking die naar aanleiding van de aanslag in Utrecht plaatsvond. Er werd onder andere een minuut stilte gehouden en dat bracht veel emoties los bij de aanwezigen.

Redactie REGIO8 |
"Ik heb zelfs kippenvel gekregen en had ook tranen in mijn ogen", vertelt Kaya van den Dikkenberg, initiatiefnemer van de herdenking in samenwerking met Jongerencentrum Doetinchem "Iedereen was heel erg geraakt door wat er gebeurd was in Utrecht." Van den Dikkenberg zag de emotie ook bij de mensen om haar heen. "Het was echt zo'n gevoel van: 'we staan hier samen'", legt de Doetinchemse uit. "Alle blikken van iedereen: mensen die elkaar vast pakten en de tranen in de ogen kregen."

Van den Dikkenberg wilde met de herdenking een boodschap meegeven. "Dat wij met de mensen in Utrecht meeleven als Doetinchem", benadrukt ze. "En dat ze zich zeker niet moeten laten kisten en dat ze gewoon de straat op moeten blijven gaan." De initiatiefnemer denkt dat de boodschap is overgekomen. "Ik denk dat we een heel mooi gebaar hebben gemaakt samen."

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.