Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem herdenkt aanslag in Utrecht

db6221db04f7e47f386fb96e094bdac1.jpg

Ruim honderd mensen kwamen vrijdagavond naar het Simonsplein in Doetinchem voor een herdenking die naar aanleiding van de aanslag in Utrecht plaatsvond. Er werd onder andere een minuut stilte gehouden en dat bracht veel emoties los bij de aanwezigen.

Redactie REGIO8 |
"Ik heb zelfs kippenvel gekregen en had ook tranen in mijn ogen", vertelt Kaya van den Dikkenberg, initiatiefnemer van de herdenking in samenwerking met Jongerencentrum Doetinchem "Iedereen was heel erg geraakt door wat er gebeurd was in Utrecht." Van den Dikkenberg zag de emotie ook bij de mensen om haar heen. "Het was echt zo'n gevoel van: 'we staan hier samen'", legt de Doetinchemse uit. "Alle blikken van iedereen: mensen die elkaar vast pakten en de tranen in de ogen kregen."

Van den Dikkenberg wilde met de herdenking een boodschap meegeven. "Dat wij met de mensen in Utrecht meeleven als Doetinchem", benadrukt ze. "En dat ze zich zeker niet moeten laten kisten en dat ze gewoon de straat op moeten blijven gaan." De initiatiefnemer denkt dat de boodschap is overgekomen. "Ik denk dat we een heel mooi gebaar hebben gemaakt samen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.