Ulft, Netherlands

Doetinchem blij met loting voor WEURO2017

Regio8 | 9 november 2016 11:55 | Aangepast op 9 november 2016 11:55

‘’Het was spannend, vooral hoe het uit zou pakken. Naar mate de loting vorderde en steeds meer leuke landen met elkaar moesten strijden op De Vijverberg, werden wij steeds vrolijker’’, vertelt een opgetogen wethouder Peter Drenth na de loting. De trekking wees uit dat de groepswedstrijden Denemarken – België, Spanje – Portugal, IJsland – Zwitserland en Zweden – Italië in Doetinchem worden gespeeld.

Ook directrice Martine Zuil van De Graafschap is tevreden. ‘’Een mooie loting voor Doetinchem, volgens mij. Twee landen die met de auto kunnen komen, dus wij verwachten wel aardig wat publiek’’, aldus Zuil. Voor De Graafschap betekent het Europees Kampioenschap extra inkomsten. ‘’Dat betekent ook een heel mooi podium om je te laten zien. Het betekent natuurlijk ook extra inkomsten, maar het is vooral een kans om de stad en de club aan de buitenwereld te tonen.’’

Eén van de landen die in Doetinchem een wedstrijd spelen is België. Bondscoach Ives Serneels kijkt ondanks zijn onbekendheid met de Achterhoek uit naar het duel op De Vijverberg. ‘’Ik heb alleen op een kaart de speelsteden bekeken en het lijkt mij erg leuk. De eerste wedstrijd is meteen heel belangrijk.’’

Doetinchem heeft tevens één kwartfinale toegewezen gekregen. De kans bestaat dat Nederland, als het groepswinnaar wordt, dan in de Achterhoek speelt. Het toernooi vindt plaats van zondag 16 juli, wanneer de Oranje Leeuwinnen aftrappen in Utrecht tot de finale in Enschede op zondag 6 augustus.

Foto: REGIO8

Lees ook

Meer controles op de weg: Duitse politie verscherpt toezicht meer landinwaarts

De Duitse politie voert, naast de dagelijkse grenscontroles bij Beek en Emmerich, de verkeerscontrol...

Eibergse danseressen succesvol op WK Streetdance in Engeland

Twee dansduo’s uit Eibergen hebben afgelopen weekend meegedaan aan het WK Streetdance 2025 in Blackp...

De cassettebandjesfabriek in Lochem maakte al honderdduizenden bandjes

Bij de Bandjesfabriek in Lochem is het nostalgie alom. Het Achterhoekse bedrijf is de enige cassette...

Ulftse Koen Bouwman naar WK wegwielrennen in Rwanda

De Ulftse Koen Bouwman (31) staat in september aan de start van het wereldkampioenschap wegwielrenne...

Aanrijding tussen bestuurder fatbike en scooterrijder in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een persoon op een fatbike en een scooterrijder in Doetinchem is maandagmi...

Volksfeest in Varsseveld, of evenement?

COLUMN/Een optocht met corsowagens op donderdagavond. Een voor het verkeer afgesloten feestplein(tje...