gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dode roofvogels blijken te zijn vergiftigd

cb71f604de686fac4734edc69454ad37.jpg
Redactie REGIO8 |
"Er zijn vlak bij elkaar twee dode roofvogels aangetroffen onder dermate verdachte omstandigheden dat we denken aan opzet”, meldde Willem Saris na de vondst. “De vogels verkeerden verder namelijk in gezonde staat. Ze waren goed doorvoed, dus ze zijn niet overleden door honger of wat dan ook." De kadavers zijn naar het laboratorium gebracht voor onderzoek. Daar is gebleken dat de vogels inderdaad vergiftigd zijn.

Vermoedelijk is er vergiftigd aas verspreid in het buitengebied, waar de vogels van gegeten hebben. Begin januari vonden de agenten ook al een dode buizerd onder verdachte omstandigheden. Van de dader is nog geen spoor, zegt de wijkagent op Twitter.

Foto: Willem Saris

Lees ook

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.