Ulft, Netherlands

Directeur-bestuurder Kop verlaat na anderhalf jaar Amphion in Doetinchem

Foto: REGIO8
Directeur-bestuurder Ariane Kop, vertrekt na anderhalf jaar bij Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem. Kop heeft in overleg met de Raad van Toezicht besloten om na ingrijpende gebeurtenissen in haar privésfeer haar werk neer te leggen.
Hidde Vinkenvleugel | 3 juli 2025 15:53 | Aangepast op 3 juli 2025 15:53
"Het was geen eenvoudig besluit; ik heb het met pijn in het hart genomen. Maar voor mij is het belangrijk om tijd te maken voor deze gebeurtenissen en voor mezelf te kiezen", aldus Kop. "Na zorgvuldige afweging heb ik deze beslissing genomen. Ik ben trots op wat we samen hebben bereikt. Het is bijzonder om samen te hebben gewerkt met zoveel bevlogen mensen, binnen en buiten de organisatie. Ik ben hen dankbaar voor het vertrouwen dat ik heb gekregen."

In 2024 presenteerde Kop nog haar eerste theaterprogramma als directeur-bestuurder en nu voordat het nieuwe seizoen start neemt ze afscheid. Volgens Derk Haank, voorzitter van de Raad van Toezicht, laat ze een sterke organisatie achter zich: “We vinden het jammer haar te zien gaan, maar respecteren haar keuze en hebben begrip voor haar situatie. We zijn gelukkig op financieel gebied een gezonde organisatie, maar ook qua bezoekersaantallen gaat het voor de rest goed. Voor ons rest nu een permanente oplossing te bedenken, d.m.v. een nieuwe directeur-bestuurder.”

René van Gils tijdelijke opvolger
Voordat er een permanente oplossing gevonden kan worden, is er in ieder geval al een tijdelijke oplossing gevonden. “We hebben een ex-lid van de Raad van Toezicht, René van Gils bereid gevonden om het managementteam te ondersteunen en voor te zitten tot we de zaak permanent hebben ingevuld”, aldus Haank. “Op 18 juli is weer de vergadering van de Raad van Toezicht en dan gaan we ons buigen over de procedure.”

Meest gelezen

Vuurwerkcontroles bij grens, al veel in beslag genomen

Redactie REGIO8 | 29 dec 2025 11:37

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

Persoon geslagen met stalen buis in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag is in Doetinchem een persoon geslagen met een stalen buis. Het sl...

Dubbel gevoel bij start vuurwerkverkoop in Achterhoek: 'De gezelligste dagen van het jaar'

De vuurwerkverkoop voor consumenten in Nederland is gestart. Hoewel het voor Juul Houwer, eigenaar v...

REGIO8 - Jaaroverzicht 2025 #2

In dit jaaroverzicht kijken we terug op de momenten die 2025 in de Achterhoek hebben gekenmerkt. Van...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...