gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dione Housheer toch mee naar WK Handbal

03aeb65e3b270b9f9c6639fa32274464.jpg
Redactie REGIO8 |
"Heel onverwachts", zegt een trotste Housheer. De Ulftse handbalster verblijft in ieder geval de eerste dagen met de WK-selectie in Leipzig, afhankelijk van de blessure van Rozemalen. “Ik was er totaal niet meer mee bezig, dit is heel gaaf. Weer een extra ervaring met deze groep.” Housheer is naast Lynn Knippenborg uit Zieuwent de tweede Achterhoekse speelster die meegaat naar het WK. “Mocht de blessure van Charris meevallen, dan ga ik met de academie trainen."

Housheer scoorde vorige week nog in de uitzwaaiwedstrijd in Eindhoven tegen Italië. “Een hele aparte week”, kijkt Housheer terug. “Echt een onwerkelijk idee dat ik zomaar op het WK zou kunnen spelen.” De Ulftse vertrekt woensdag vanaf Papendal met de Oranjedames naar Duitsland. “Hoe de week eruit komt te zien weet ik nu niet, eerst maar eens mijn koffers inpakken”, aldus de 18-jarige speelster van VOC in Amsterdam. Nederland speelt zaterdag 2 december zijn eerste wedstrijd op het WK tegen Zuid-Korea.

REGIO8 zendt tijdens het WK Handbal in Duitsland een mini-documentaire over Dione Housheer uit.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.