gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dinxpers röntgenbedrijf wint innovatieprijs

11cbd6ae10ea92af11902eb1f3261382.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het bijzondere daarvan is dat ze het niet alleen hebben gedaan", aldus organisator Ben Brussen. "En dat de samenwerking hierin heel goed tot stand is gekomen en het met de partners gerealiseerd is." Bij de bedrijven werd de prijs met gejuich ontvangen. "Deze overwinning is voor ons ongelooflijk belangrijk", stelt de CEO van SmartScreening, Ivo Aarninkhof. "Het is een bevestiging voor ons dat we op de goede weg zijn. En dat we in de samenwerking met Claymount in staat zijn om grote volumes te produceren en naar het veld te brengen." Door de nieuwe methode wordt borstkankeronderzoek bij vrouwen effectiever en minder onaangenaam. 
Claymount Assemblies levert componenten voor medische en industriële röntgenapparatuur, en de samenwerking met SmartScreening is een verbreding van de toepassingen voor het bedrijf. Ze ontwikkelden een zogeheten 'mammopaddle', die de druk voor vrouwen vermindert. Daar zijn ze in Dinxperlo trots op en het geeft ze een boost voor de toekomst. "We gaan groeien", stelt general manager Gerben Heideman. "We gaan verhuizen naar Doetinchem. Daar gaan we nieuw bouwen en hebben een kavel van 2,7 hectare aangekocht." Heideman verwacht dat de verhuizing een impuls is voor de Achterhoekse economie: "We gaan veel mensen aannemen."

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.