Ulft, Nederland
Terug

Dinxpers röntgenbedrijf wint innovatieprijs

11cbd6ae10ea92af11902eb1f3261382.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het bijzondere daarvan is dat ze het niet alleen hebben gedaan", aldus organisator Ben Brussen. "En dat de samenwerking hierin heel goed tot stand is gekomen en het met de partners gerealiseerd is." Bij de bedrijven werd de prijs met gejuich ontvangen. "Deze overwinning is voor ons ongelooflijk belangrijk", stelt de CEO van SmartScreening, Ivo Aarninkhof. "Het is een bevestiging voor ons dat we op de goede weg zijn. En dat we in de samenwerking met Claymount in staat zijn om grote volumes te produceren en naar het veld te brengen." Door de nieuwe methode wordt borstkankeronderzoek bij vrouwen effectiever en minder onaangenaam. 
Claymount Assemblies levert componenten voor medische en industriële röntgenapparatuur, en de samenwerking met SmartScreening is een verbreding van de toepassingen voor het bedrijf. Ze ontwikkelden een zogeheten 'mammopaddle', die de druk voor vrouwen vermindert. Daar zijn ze in Dinxperlo trots op en het geeft ze een boost voor de toekomst. "We gaan groeien", stelt general manager Gerben Heideman. "We gaan verhuizen naar Doetinchem. Daar gaan we nieuw bouwen en hebben een kavel van 2,7 hectare aangekocht." Heideman verwacht dat de verhuizing een impuls is voor de Achterhoekse economie: "We gaan veel mensen aannemen."

Foto: REGIO8

Lees ook

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.