Ulft, Nederland
Terug

Dierendag wederom in oud dierencentrum

a286d7debd6492962407b9bb8ee60fc2.jpg
Redactie REGIO8 |

"Er ligt een goed plan om een nieuw gebouw neer te zetten", aldus Ina Sämmang van Dierencentrum Achterhoek. "Maar daarmee is het nog niet gedaan. Je hebt een locatie nodig, je hebt goede contracten met de Achterhoekse gemeentes nodig en met name ook geld. In dit stadium zijn we nog bezig om met de gemeentes tot een stabiele overeenkomst te komen." Dierencentrum Achterhoek won in juni de Cor Huntelaar-ring. Het dierenasiel is daar erg blij mee. "Dat betekent dat ons werk wordt gewaardeerd en daarmee worden we iets zichtbaarder. Bij de prijs hoorde een financiële donatie, die ons verder helpt in het dagelijkse reilen en zeilen", aldus Sämmang.
En dus wordt donderdag nationale dierendag in het oude pand gevierd. Op het moment biedt Dierencentrum Achterhoek onderdak aan 80 katten, 15 honden en twintig konijnen. "Dat aantal varieert zo door het jaar heen, maar dit is wel een goed gemiddelde weergave van onze bezetting", aldus medewerker Alex Ebbers. "Morgen zijn we open tot zeven uur in plaats van tot vijf uur. We hopen dat het publiek naar ons toe komt om dierendag te vieren en de dieren in het zonnetje te zetten."

Foto: REGIO8

Lees ook

KUSTERPRIJS.jpg

Brandstofprijzen aan beide kanten van de grens vrijwel identiek: ‘Ik ga voor de shag’

De Nederlandse én Duitse brandstofprijzen stijgen in rap tempo. Het bekende prijsverschil tussen beide landen lijkt op sommige plekken als sneeuw voor de zon verdwenen. Het verschil tussen twee tankstations van dezelfde uitbater in ’s-Heerenberg en Emmerik is slechts drie cent.

WhatsApp Image 2026-03-04 at 15.16.37.jpeg

Scooterrijder breekt enkel door botsing in Doetinchem

Bij een aanrijding op de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem is woensdag 4 maart een scooterrijder gewond geraakt. Het slachtoffer liep bij de botsing een gebroken enkel op.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Wie doen mee aan de verkiezingen in Doetinchem? Dit zijn de partijen op een rij

Inwoners van de gemeente Doetinchem kunnen op 18 maart hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal doen elf partijen mee. Naast landelijke partijen zoals VVD en GroenLinks/PvdA zijn ook lokale partijen, waaronder PvLM en GBD, van de partij. In de verkiezingsprogramma’s zijn de thema’s woningbouw en veiligheid veel terug te lezen. Lees hier een overzicht van de deelnemende partijen.

VanKeukentafelNaarKieslijst4.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Marcel en Mette Westerink in Bronckhorst

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Marcel en dochter Mette Westerink, samen op de kieslijst van Lokaal Bronckhorst.

Politie handboeien 4.JPG

47-jarige man veroordeeld voor diefstal dertien elektrische fietsen in Achterhoek

Een 47-jarige man zonder vaste verblijf- of woonplaats is woensdag door de rechtbank in Arnhem veroordeeld voor het stelen van dertien elektrische fietsen in de Achterhoek. De opgelegde straf is zestien maanden gevangenisstraf en een schadevergoeding van 8.528 euro.

Novi0.png

Novi Rabelink uit Doetinchem geeft gebruikte bloemen een tweede leven

Novi Rabelink haalt gebruikte bloemen op bij crematoria, beurzen en bruiloften om te voorkomen dat ze worden weggegooid. De bloemen krijgen van haar een tweede kans. Ze maakt er nieuwe boeketten van en deelt deze uit bij verzorgingshuizen, dagbestedingen en de voedselbank.