gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dierenambulance bekogeld en bedreigd

1555d1821dba5b06f455dd9d63319259.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’We werden staande gehouden door een dronkenlap die wilde weten wat er aan de hand was. Een menigte die zich ook tegoed hadden gedaan aan de fles, begon zich er mee te bemoeien’’, schrijven Andrea Sebastian en Olette van der Werf. ‘’Eén kerel, ook zo zat als wat, vond het nodig een grote glazen bierpul tegen onze dierenambulance aan te gooien.’’

De vrijwilligers belde direct met de politie, maar zij kwamen niet in actie. ‘’We belden meerdere keren, maar het was druk met meldingen. Ze konden niet meteen komen.’’ Intussen werd de situatie in Winterswijk steeds grimmiger. ‘’De menigte dronkaards bonkten op de bus en probeerde de deuren te openen. Een hachelijke situatie. De situatie werd dusdanig grimmig dat we besloten hebben om weg te rijden.’’

Pas later op de avond bezochten agenten de hevig geschrokken vrijwilligers. Volgens de slachtoffers beloofden de agenten de daders op te sporen. Nu, twee dagen later, hebben de vrijwilligers niets meer gehoord. ‘’We tellen duidelijk niet mee’’, concluderen de vrijwilligers. ‘’We mogen wel de klussen klaren en staan altijd, dag en nacht klaar, ook voor de politie. Maar nu laten ze ons in de kou staan. Wij zijn benieuwd, hoe de reactie of actie zou zijn geweest als een politie, brandweer of ziekenwagen was bekogeld met diezelfde bierpul.''

Lees ook

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.