Ulft, Nederland
Terug

Dierenambulance bekogeld en bedreigd

1555d1821dba5b06f455dd9d63319259.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’We werden staande gehouden door een dronkenlap die wilde weten wat er aan de hand was. Een menigte die zich ook tegoed hadden gedaan aan de fles, begon zich er mee te bemoeien’’, schrijven Andrea Sebastian en Olette van der Werf. ‘’Eén kerel, ook zo zat als wat, vond het nodig een grote glazen bierpul tegen onze dierenambulance aan te gooien.’’

De vrijwilligers belde direct met de politie, maar zij kwamen niet in actie. ‘’We belden meerdere keren, maar het was druk met meldingen. Ze konden niet meteen komen.’’ Intussen werd de situatie in Winterswijk steeds grimmiger. ‘’De menigte dronkaards bonkten op de bus en probeerde de deuren te openen. Een hachelijke situatie. De situatie werd dusdanig grimmig dat we besloten hebben om weg te rijden.’’

Pas later op de avond bezochten agenten de hevig geschrokken vrijwilligers. Volgens de slachtoffers beloofden de agenten de daders op te sporen. Nu, twee dagen later, hebben de vrijwilligers niets meer gehoord. ‘’We tellen duidelijk niet mee’’, concluderen de vrijwilligers. ‘’We mogen wel de klussen klaren en staan altijd, dag en nacht klaar, ook voor de politie. Maar nu laten ze ons in de kou staan. Wij zijn benieuwd, hoe de reactie of actie zou zijn geweest als een politie, brandweer of ziekenwagen was bekogeld met diezelfde bierpul.''

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.