gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dierenambulance bekogeld en bedreigd

1555d1821dba5b06f455dd9d63319259.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’We werden staande gehouden door een dronkenlap die wilde weten wat er aan de hand was. Een menigte die zich ook tegoed hadden gedaan aan de fles, begon zich er mee te bemoeien’’, schrijven Andrea Sebastian en Olette van der Werf. ‘’Eén kerel, ook zo zat als wat, vond het nodig een grote glazen bierpul tegen onze dierenambulance aan te gooien.’’

De vrijwilligers belde direct met de politie, maar zij kwamen niet in actie. ‘’We belden meerdere keren, maar het was druk met meldingen. Ze konden niet meteen komen.’’ Intussen werd de situatie in Winterswijk steeds grimmiger. ‘’De menigte dronkaards bonkten op de bus en probeerde de deuren te openen. Een hachelijke situatie. De situatie werd dusdanig grimmig dat we besloten hebben om weg te rijden.’’

Pas later op de avond bezochten agenten de hevig geschrokken vrijwilligers. Volgens de slachtoffers beloofden de agenten de daders op te sporen. Nu, twee dagen later, hebben de vrijwilligers niets meer gehoord. ‘’We tellen duidelijk niet mee’’, concluderen de vrijwilligers. ‘’We mogen wel de klussen klaren en staan altijd, dag en nacht klaar, ook voor de politie. Maar nu laten ze ons in de kou staan. Wij zijn benieuwd, hoe de reactie of actie zou zijn geweest als een politie, brandweer of ziekenwagen was bekogeld met diezelfde bierpul.''

Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.