gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dichteren zoekt oplossing voor fietspaden

04ace2869fcbba90e75bd966c2e00d98.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het probleem is dat in wijk Dichteren alle fiets- en voetpaden zijn ontworpen die in de praktijk eigenlijk onlogisch zijn”, aldus Hélène Tijssen van wijkraad Dichteren. “Daarom kan dit tot onveilige situaties leiden. Daar hebben we een top vijf uit geselecteerd en die top vijf hebben we aangeboden aan de wethouder.” Tijssen vindt het belangrijk om dit ook terug te koppelen aan de inwoners van Dichteren. “Als wijkraad hebben we een wijkbijeenkomst georganiseerd. Daar zijn ook reacties op gekomen. Men wil vooral een intensievere en een duidelijkere oplossing.”

Een voorbeeld doet zich meteen voor als je de wijk Dichteren in fietst. "Als je van de Sicco Mansholtweg komt, dan kom je op een gegeven moment uit op een kruising waar je ook linksaf naar de school en supermarkt kan en dan houdt het fietspad opeens op," vertelt wethouder Peter Drenth. Hij begrijpt het probleem en hoopt dat de oplossing snel kan komen. “Ik verwacht dat de wijkraad er niet maanden mee bezig is”, vertelt de wethouder. “Er kan best iets uitkomen wat echt niet kan of dat het alternatief eigenlijk geen verbetering is, maar we proberen het probleem altijd zo snel mogelijk op te lossen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.