gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deelnemer in kostuum bij Montferland Run

959831b4ba396c0167f9379b77d83135.jpg
Redactie REGIO8 |

“Op het kostuum hebben ze een speciale technologie toegepast”, legt initiatiefnemer Frank Hageman uit. “Er zitten speciale moleculen in verwerkt, zodat de temperatuur constant 37,5 graden blijft. Dan kan men de beste prestatie leveren.” Hageman kwam tijdens de Panorama Beurs in Berlijn tot het idee. Het kostuum is kreukvrij en ademt. “Het pak zit me als gegoten”, zegt De Bruijne, die de kleding zal dragen tijdens de Montferland Run. De hardloper ziet het als een uitdaging om de Montferlandse heuvels te beklimmen in een kostuum. “Ik ben benieuwd hoe dat gaat.”

Ondanks dat het pak zorgt voor een constante temperatuur, denkt De Bruijne niet dat hij het loopevenement nu beter zal afleggen. “Je bewegingsvrijheid wordt minder, waardoor je denk ik langzamer gaat lopen.” De hardloper kwam vorig jaar als tweede over de finish bij de vijftien kilometer in zijn leeftijdscategorie. Het speciale pak zal voor het eerst in de Achterhoek te zien zijn bij een loopwedstrijd. “De marathon van Amsterdam en Berlijn zijn erin gelopen, maar het is nu voor het eerst in onze regio”, weet Hageman. De mode-ondernemer heeft De Bruijne geen doelstelling meegegeven voor de wegwedstrijd. “Meedoen is belangrijker dan op het podium staan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.