gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deelnemer in kostuum bij Montferland Run

959831b4ba396c0167f9379b77d83135.jpg
Redactie REGIO8 |

“Op het kostuum hebben ze een speciale technologie toegepast”, legt initiatiefnemer Frank Hageman uit. “Er zitten speciale moleculen in verwerkt, zodat de temperatuur constant 37,5 graden blijft. Dan kan men de beste prestatie leveren.” Hageman kwam tijdens de Panorama Beurs in Berlijn tot het idee. Het kostuum is kreukvrij en ademt. “Het pak zit me als gegoten”, zegt De Bruijne, die de kleding zal dragen tijdens de Montferland Run. De hardloper ziet het als een uitdaging om de Montferlandse heuvels te beklimmen in een kostuum. “Ik ben benieuwd hoe dat gaat.”

Ondanks dat het pak zorgt voor een constante temperatuur, denkt De Bruijne niet dat hij het loopevenement nu beter zal afleggen. “Je bewegingsvrijheid wordt minder, waardoor je denk ik langzamer gaat lopen.” De hardloper kwam vorig jaar als tweede over de finish bij de vijftien kilometer in zijn leeftijdscategorie. Het speciale pak zal voor het eerst in de Achterhoek te zien zijn bij een loopwedstrijd. “De marathon van Amsterdam en Berlijn zijn erin gelopen, maar het is nu voor het eerst in onze regio”, weet Hageman. De mode-ondernemer heeft De Bruijne geen doelstelling meegegeven voor de wegwedstrijd. “Meedoen is belangrijker dan op het podium staan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.