gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Debat Oude IJsselstreek te zien bij REGIO8

6d360a97684ec521d5f4fe9fb25c1f58.jpg
Redactie REGIO8 |
"De debatten zijn steeds één-op-éen en er zijn zes rondes van tien minuten", aldus debatleider Rick Aalbers van De Gelderlander. "Dat betekent dat elke lijsttrekker twee keer aan bod komt." Deelnemers zijn Bert Kuster (Lokaal Belang), Peter van de Wardt (CDA), Suzan Tuit (SP), Ton Menke (PvdA), Hayo Canter Cremers (D66) en Richard de Lange (VVD). Het debat begint donderdagavond om 20.00 uur in de DRU Cultuurfabriek in Ulft en is te volgen via een livestream van REGIO8 op YouTube en de website van De Gelderlander.

Na afloop van het debat wordt er in het Schaftlokaal een politiek café georganiseerd. "Daar kan het publiek in ongedwongen sfeer napraten met de politieke kopstukken", aldus debatleider Aalbers.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.