gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Huttepiepen uit Ulft blazen 25 kaarsjes uit

130f9c65a0533c5b2b5e63f7fba2e468.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dat gaat zeker niet stilletjes aan ons voorbij", vertelt Jos Greven, wandelcoördinator bij de Huttepiepen, over het aanstaande jubileum. "We hebben een nieuwe route uitgezet. Eerder liepen we via Anholt en Megchelen, maar nu gaan we het doen vanuit de DRU." In het voormalige fabriekspand is daarnaast een expositie ingericht met de geschiedenis van de Huttepiepen. "Daar is heel veel historisch materiaal te vinden", weet Greven. "Van fotomateriaal, tot oude kleding en hoorns. Te veel op om te noemen."

Vanaf afgelopen zondag is het voor leden van de Huttepiepen toegestaan om op de midwinterhoorn te blazen. "Het hele jaar leef je er eigenlijk naar toe", vertelt Gerhard Frazer, Huttepieper en fervent midwinterhoornblazer. Het genot is echter maar kort, want op 6 januari is het blaasseizoen alweer voorbij. "Aan de ene kant jammer", beaamt Frazer. "Maar als je de hoorn het hele jaar hoort, dan is de charme ook weg."

Vanaf zondag 10 december is het mogelijk om de vernieuwede wandelroute te lopen. De routebeschrijvingen zijn tussen 10:00 uur en 12:00 uur verkrijgbaar in de foyer van de DRU.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.