Ulft, Netherlands

De Huttepiepen uit Ulft blazen 25 kaarsjes uit

Regio8 | 4 december 2017 15:01 | Aangepast op 4 december 2017 15:01

"Dat gaat zeker niet stilletjes aan ons voorbij", vertelt Jos Greven, wandelcoördinator bij de Huttepiepen, over het aanstaande jubileum. "We hebben een nieuwe route uitgezet. Eerder liepen we via Anholt en Megchelen, maar nu gaan we het doen vanuit de DRU." In het voormalige fabriekspand is daarnaast een expositie ingericht met de geschiedenis van de Huttepiepen. "Daar is heel veel historisch materiaal te vinden", weet Greven. "Van fotomateriaal, tot oude kleding en hoorns. Te veel op om te noemen."

Vanaf afgelopen zondag is het voor leden van de Huttepiepen toegestaan om op de midwinterhoorn te blazen. "Het hele jaar leef je er eigenlijk naar toe", vertelt Gerhard Frazer, Huttepieper en fervent midwinterhoornblazer. Het genot is echter maar kort, want op 6 januari is het blaasseizoen alweer voorbij. "Aan de ene kant jammer", beaamt Frazer. "Maar als je de hoorn het hele jaar hoort, dan is de charme ook weg."

Vanaf zondag 10 december is het mogelijk om de vernieuwede wandelroute te lopen. De routebeschrijvingen zijn tussen 10:00 uur en 12:00 uur verkrijgbaar in de foyer van de DRU.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Vuurwerkcontroles bij grens, al veel in beslag genomen

Redactie REGIO8 | 29 dec 2025 11:37

Lees ook

Persoon geslagen met stalen buis in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag is in Doetinchem een persoon geslagen met een stalen buis. Het sl...

College Oude IJsselstreek ziet niets in losloopveld voor honden

Het lijkt erop dat de komst van een hondenlosloopveld in de gemeente Oude IJsselstreek nog ver weg i...

Woningen ontruimd in Wehl vanwege gaslucht

Elf woningen aan de Prins Bernhardstraat in Wehl zijn maandagmiddag ontruimd na het ruiken van gaslu...

Bronckhorst sluit pand in Achter-Drempt na drugsvondst

Burgemeester Patrick van Domburg van Bronckhorst heeft maandag een pand in Achter-Drempt gesloten vo...

Dubbel gevoel bij start vuurwerkverkoop in Achterhoek: 'De gezelligste dagen van het jaar'

De vuurwerkverkoop voor consumenten in Nederland is gestart. Hoewel het voor Juul Houwer, eigenaar v...

REGIO8 - Jaaroverzicht 2025 #3

In dit jaaroverzicht kijken we terug op de momenten die 2025 in de Achterhoek hebben gekenmerkt. Van...