gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Hoevert overgedragen aan Sportfondsen

35bddd2730ed7a36c2c70450d8882de5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik denk dat het heel erg prettig is om te constateren dat het gelukt is", aldus wethouder Rob Visser. Er is een last van de schouders van Sportfondsen BV gevallen. "Absoluut", vertelt manager Debby Broersma. "Dat is iets eerder al gebeurd. Maar we kunnen weer vier jaar verder. En bouwen aan de toekomst, dat is het belangrijkste." De ondertekening werd bijgewoond door een delegatie van de gemeente, Sportfondsen BV en het verenigingsleven. Zowel Visser als Broersma zijn daar blij mee. Broersma: "Het ondersteund. Het voelt echt alsof je nu met zijn allen er voor staat om te bouwen." De wethouder kijkt de toekomst ook met vertrouwen tegemoet. "We gaan ervoor."

Sportfondsen BV is risicodrager geworden, omdat de gemeente af wilde van die kosten. Daar zijn wel enkele voorwaarden aan verbonden. Deze voorwaarden houden onder andere in dat de gemeente niet meer verantwoordelijk is voor de risico’s van groot onderhoud. Voor klein onderhoud stelt de gemeente een jaarlijks bedrag van 35.000 euro beschikbaar. Wanneer Sportfondsen Didam bij onverhoopte onderhoudswerkzaamheden niet kan voorzien in de kosten is er een oplossing opgenomen in de overeenkomst. Broersma: "Het is een pand van veertig jaar oud. Je moet het blijven monitoren en in de gaten blijven houden. Maar ik heb wel het idee dat het wel een goed pand is en dat we daar de komende vier jaar mee verder kunnen."

Foto: REGIO8

Lees ook

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.