gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Hoevert overgedragen aan Sportfondsen

35bddd2730ed7a36c2c70450d8882de5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik denk dat het heel erg prettig is om te constateren dat het gelukt is", aldus wethouder Rob Visser. Er is een last van de schouders van Sportfondsen BV gevallen. "Absoluut", vertelt manager Debby Broersma. "Dat is iets eerder al gebeurd. Maar we kunnen weer vier jaar verder. En bouwen aan de toekomst, dat is het belangrijkste." De ondertekening werd bijgewoond door een delegatie van de gemeente, Sportfondsen BV en het verenigingsleven. Zowel Visser als Broersma zijn daar blij mee. Broersma: "Het ondersteund. Het voelt echt alsof je nu met zijn allen er voor staat om te bouwen." De wethouder kijkt de toekomst ook met vertrouwen tegemoet. "We gaan ervoor."

Sportfondsen BV is risicodrager geworden, omdat de gemeente af wilde van die kosten. Daar zijn wel enkele voorwaarden aan verbonden. Deze voorwaarden houden onder andere in dat de gemeente niet meer verantwoordelijk is voor de risico’s van groot onderhoud. Voor klein onderhoud stelt de gemeente een jaarlijks bedrag van 35.000 euro beschikbaar. Wanneer Sportfondsen Didam bij onverhoopte onderhoudswerkzaamheden niet kan voorzien in de kosten is er een oplossing opgenomen in de overeenkomst. Broersma: "Het is een pand van veertig jaar oud. Je moet het blijven monitoren en in de gaten blijven houden. Maar ik heb wel het idee dat het wel een goed pand is en dat we daar de komende vier jaar mee verder kunnen."

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.