gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Hoevert overgedragen aan Sportfondsen

35bddd2730ed7a36c2c70450d8882de5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik denk dat het heel erg prettig is om te constateren dat het gelukt is", aldus wethouder Rob Visser. Er is een last van de schouders van Sportfondsen BV gevallen. "Absoluut", vertelt manager Debby Broersma. "Dat is iets eerder al gebeurd. Maar we kunnen weer vier jaar verder. En bouwen aan de toekomst, dat is het belangrijkste." De ondertekening werd bijgewoond door een delegatie van de gemeente, Sportfondsen BV en het verenigingsleven. Zowel Visser als Broersma zijn daar blij mee. Broersma: "Het ondersteund. Het voelt echt alsof je nu met zijn allen er voor staat om te bouwen." De wethouder kijkt de toekomst ook met vertrouwen tegemoet. "We gaan ervoor."

Sportfondsen BV is risicodrager geworden, omdat de gemeente af wilde van die kosten. Daar zijn wel enkele voorwaarden aan verbonden. Deze voorwaarden houden onder andere in dat de gemeente niet meer verantwoordelijk is voor de risico’s van groot onderhoud. Voor klein onderhoud stelt de gemeente een jaarlijks bedrag van 35.000 euro beschikbaar. Wanneer Sportfondsen Didam bij onverhoopte onderhoudswerkzaamheden niet kan voorzien in de kosten is er een oplossing opgenomen in de overeenkomst. Broersma: "Het is een pand van veertig jaar oud. Je moet het blijven monitoren en in de gaten blijven houden. Maar ik heb wel het idee dat het wel een goed pand is en dat we daar de komende vier jaar mee verder kunnen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.