Ulft, Netherlands

De Graafschap wil slag slaan in paasweekend

Regio8 | 29 maart 2018 17:10 | Aangepast op 29 maart 2018 17:10

"De bovenste drie hebben we nu gehad, mooi achter elkaar", aldus trainer Henk de Jong. Na de gelijke spelen tegen Fortuna Sittard en NEC en de nederlaag tegen Jong Ajax is het tijd voor een zege op de eigen Vijverberg. "Met al die gelijke spelen schiet je niet veel op", weet De Jong. "We hebben één voordeel, de rest speelt ook gelijk of verliest. Het is nu wel zaak om gewoon weer de punten te pakken. Iedere wedstrijd zal lastig zijn, maar ik vind wel dat we de mogelijkheden en capaciteiten hebben om die wedstrijden te moeten winnen. Als je zes punten pakt, dan heb je je in ieder geval geplaatst voor de nacompetitie."

Delano Burgzorg vult zijn trainer aan. "We gaan gewoon voor de winst", aldus de aanvaller. "Als we dit weekend twee keer winnen staan we er goed voor." De jeugdspeler tekende deze week zijn eerste contract bij De Graafschap. "Dat is leuk", vindt de 19-jarige voormalige jeugdspeler. "Een jongensdroom en nu moet ik gewoon die lijn doortrekken. Dit seizoen word ik geen basisspeler, moet ik alles gewoon meepakken. Volgend seizoen moet ik de stap maken."

Zware blessure voor Vreman
Hoewel De Jong zijn opstelling niet prijs wilde geven, lijkt hij te kiezen voor een aanvallender middenveld met Youssef El Jebli op de positie van Frank Olijve. Fabian Serrarens, Myenty Abena en Sven Nieuwpoort keren na schorsingen terug in de basisopstelling. Jurre Vreman raakte woensdag tijdens de training zwaar geblesseerd en zit dit seizoen niet meer bij de selectie. "Dat lijkt echt heel slecht met zijn knie", aldus de trainer. "Voor hem is dat heel vervelend, een jonge jongen die aan het doorgroeien was."

Vermoedelijke opstelling: Bednarek; Abena, Straalman, S. Nieuwpoort, Tutuarima; Klaasen, Diemers, El Jebli; Van Mieghem, Serrarens, Tissoudali.

Foto:REGIO8

Lees ook

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...