Ulft, Netherlands

De Graafschap wil revanche tegen Fortuna

Regio8 | 18 januari 2019 16:17 | Aangepast op 18 januari 2019 16:17

“We moeten echt de intentie hebben ‘oké deze gaan we pakken’”, stelt trainer Henk de Jong. “En dan gaat het vaak nog lukken ook.” In de laatste wedstrijd van de eerste seizoenshelft behaalde zijn ploeg een punt tegen Vitesse. “Die intentie wil ik terug zien, dat was prachtig om naar te kijken”, aldus De Jong. “Dat was strijd en passie en het sloeg ook nog over naar de tribunes. Dat is waar we voor spelen en trainen. Er zitten gewoon revanchegevoelens in die hele ploeg en in de supporters, we willen meer dan we tot nu toe gebracht hebben.” Azor Matusiwa speelt zondag zijn eerste officiële wedstrijd in het blauw-wit. “We moeten gewoon ons eigen spel spelen en we moeten laten zien dat we de baas zijn op De Vijverberg”, aldus de van Ajax overgekomen middenvelder.

Trainer De Jong ziet de drang in zijn groep om de eerste wedstrijd na de winterstop te winnen. “Als je de eerste wedstrijd de drie punten hier houdt, dan krijg je er een schwung in en dan zit je ook ineens weer bij die onderste helft en daar moeten we eigenlijk heen.” Het gat tussen De Graafschap en de drie concurrenten daarboven is drie punten. Matusiwa staat met de fanatieke aanhang van de Superboeren nog wat te wachten. “Het is voor hem nieuw, die komt voor zulke supporters als bij ons te spelen en dat is wel heel speciaal”, aldus De Jong. “Dat moet hij ondervinden, maar de supporters sluiten hem wel snel in de armen.”

Twee afwezigen
De geblesseerde middenvelders Frank Olijve en Stef Nijland zitten niet bij de wedstrijdselectie voor het duel tegen Fortuna Sittard. “Nijland heeft last van een liesblessure en Olijve heeft last van zijn knie”, laat De Jong weten. “Olijve wordt dinsdag verder geholpen en bij hem lijkt niet heel ernstig, maar bij Nijland is het nog afwachten.” De trainer lijkt in zijn opstelling Bart Straalman en Javier Vet de voorkeur te geven boven Erik Bakker en aanvoerder Sven Nieuwpoort.

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Owusu, Straalman, Van de Pavert, Tutuarima; Vet, Matusiwa, El Jebli; Van Mieghem, Serrarens, Narsingh.

Foto: REGIO8

Lees ook

GroenLinks-PvdA Lochem boos om afschrikmethode met dode kraaien

GroenLinks-PvdA Lochem maakt zich boos om de meerdere dode kraaien die in Lochem hangen om andere vo...

Varssevelder (22) negeert stopteken en crasht; reed onder invloed en zonder geldig rijbewijs

De automobilist die zondagavond gewond raakte bij een eenzijdig ongeval aan de Korenburgerveenweg in...

SP Doetinchem niet bij gemeenteraadsverkiezingen 2026

SP Doetinchem verschijnt bij de komende gemeenteraadsverkiezingen niet op de kieslijst. De afdeling ...

Starterslening in Lochem gaat omhoog naar landelijke maximum 50.000 euro

De starterslening voor woningzoekenden in Lochem gaat omhoog naar 50.000 euro. Het bedrag staat nu a...

Grenscontroles Nederland gaan half jaar langer door

De grenscontroles bij de Nederlandse grens gaan een half jaar langer door. Dat maakte minister David...

Lochem durft het aan: politiek beslist over nieuwe zwembaden en beheerstichting

De gemeenteraad van Lochem spreekt maandagavond over de begroting 2026 én over de oprichting van een...