gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap viert promotiefeest in Terborg

150dca267025c352b775382fe627bb8b.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een mooi succes voor de Onder 19, maar ook voor de totale opleiding", vindt hoofd jeugdopleiding Dennis te Braak. "Ook voor de uitstraling naar buiten toe." De ploeg van trainer Rogier Meijer speelde woensdag zelf gelijk in de laatste competitiewedstrijd, maar door de nederlaag van Roda JC op bezoek bij ADO Den Haag promoveren de Superboeren alsnog. Hoewel de Limburgers in de rust nog een voorsprong van drie punten hadden, draaide ADO dat na rust om in een 4-3 overwinning. "Dit is supergaaf omdat je er keihard voor hebt gewerkt", aldus Meijer. "Vorig jaar zijn we kampioen geworden in de tweede divisie en nu zijn we na de winter bij de eerste zes geeindigd. Dat is gewoon superknap van deze groep."

Voor Meijer is de promotie gelijk het (voorlopige) afscheid van De Graafschap. "Dat is nou eenmaal zo, maar ik ben gewoon heel blij dat we het gehaald hebben." Voor Te Braak heerst er een dubbel gevoel. "Ik vind het jammer dat hij weggaat, want hij past fantastisch binnen de filosofie van De Graafschap." Volgend seizoen staat oud-voetballer Tim Bakens waarschijnlijk voor de groep als de Onder 19 de eredivisie ingaat. "Ook een talentvolle trainer", vertelt Te Braak. "Ik hoop dat hij eruit komt met de club."

Foto: REGIO8

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.