gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap twijfelt over vervolgstappen

86d7378554b59e92b0bbb6281c592b8c.jpg
Redactie REGIO8 |
"Onze eerste reactie was grote teleurstelling", aldus directrice Martine Zuil. De rechter oordeelde vrijdagmiddag dat De Graafschap geen negentiende plek in de eredivisie krijgt. "Eigenlijk kunnen we stellen dat de eis niet gehonoreerd is, maar de redenen daarvoor zijn vooral praktische." De rechter gaf aan dat een verandering van het competitieprogramma op korte termijn lastig is. Voor een inhoudelijke behandeling verwees de rechter door naar verdere juridische stappen. "Een spoed-appèl of de bodemprocedure doorzetten die is ingezet", dat zijn volgens Zuil de mogelijkheden. "Maar dat moeten we eerst met de achterban bespreken."

Een eventueel spoed-appèl zou volgens Zuil niet per definitie betekenen dat de competitiestart in gevaar komt. "Dat kan binnen een week gepiept zijn", aldus de directrice, die de huidige situatie betreurt. "Het is eigenlijk een soap rond de KNVB. Niet rond FC Twente en niet rond De Graafschap. We zijn hierin beland en meegesleurd. Het is ons ook maar overkomen. We zitten er echt niet op te wachten om eindeloos door te knokken en uiteindelijk het hoofd van FC Twente op het hakblok te leggen."

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.