gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap twijfelt over vervolgstappen

86d7378554b59e92b0bbb6281c592b8c.jpg
Redactie REGIO8 |
"Onze eerste reactie was grote teleurstelling", aldus directrice Martine Zuil. De rechter oordeelde vrijdagmiddag dat De Graafschap geen negentiende plek in de eredivisie krijgt. "Eigenlijk kunnen we stellen dat de eis niet gehonoreerd is, maar de redenen daarvoor zijn vooral praktische." De rechter gaf aan dat een verandering van het competitieprogramma op korte termijn lastig is. Voor een inhoudelijke behandeling verwees de rechter door naar verdere juridische stappen. "Een spoed-appèl of de bodemprocedure doorzetten die is ingezet", dat zijn volgens Zuil de mogelijkheden. "Maar dat moeten we eerst met de achterban bespreken."

Een eventueel spoed-appèl zou volgens Zuil niet per definitie betekenen dat de competitiestart in gevaar komt. "Dat kan binnen een week gepiept zijn", aldus de directrice, die de huidige situatie betreurt. "Het is eigenlijk een soap rond de KNVB. Niet rond FC Twente en niet rond De Graafschap. We zijn hierin beland en meegesleurd. Het is ons ook maar overkomen. We zitten er echt niet op te wachten om eindeloos door te knokken en uiteindelijk het hoofd van FC Twente op het hakblok te leggen."

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.