Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap strijdend langs Roda JC

73e55207514c751eccc2fc8643144531.jpg
Redactie REGIO8 |
In de eerste helft begon De Graafschap strijdbaar en was het direct gevaarlijk. Na een half uur spelen dribbelde Cas Peters langs drie man van Roda JC en vond op de penaltystip Youssef El Jebli. De middenvelder faalde vervolgens niet en maakte zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal: 1-0. Vervolgens vielen de reclameborden om en legde scheidsrechter Ed Janssen het spel stil. Enkele honderden supporters hielpen de borden op de juiste plaats te leggen.

In de tweede helft kwam De Graafschap goed weg toen oud-superboer Rydell Poepon oog in oog met doelman Hidde Jurjus op de voet van de keeper schoot. Aan de andere kant was het wel raak. Robin Pröpper kopte een hoekschop binnen: 2-0. Jurjus pakte vervolgens wederom een doelpoging van Poepon. De Roda-spits faalde vanaf de strafschopstip, waardoor de 2-0 op het bord bleef. In de slotfase bepaalde invaller Piotr Parzyszek de eindstand op 3-0.

Door de overwinning verlaat De Graafschap voorlopig de laatste plaats van de Eredivisie en staat het één punt boven Cambuur. De Leeuwarders spelen zondag tegen Heracles Almelo. Volgende week gaat De Graafschap op bezoek in Rotterdam bij Feyenoord.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.