gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap speelt degradatiekraker

a0b7029b50040a75be30ba617e0afc90.jpg
Redactie REGIO8 |
"Bij ons is het na de winterstop alleen maar positiever geworden", schetst trainer Jan Vreman de verschillen tussen De Graafschap en tegenstander Cambuur. "Zij hebben het hele jaar de resultaten al niet mee en wij moeten daarvan profiteren." Doelman Hidde Jurjus verwacht vuurwerk: "We gaan niet rustig beginnen. Totaal niet. We spelen zoals we teruggekomen zijn in de competitie, vol passie en vol beleving. Daar houden we aan vast."

De sfeer bij De Graafschap is goed. "Het plezier straalt ervan af", ziet ook Vreman. "Dat is heel belangrijk. Je moet plezier hebben in de dingen die je doet, alleen je moet ze elke keer goed doen." Aanvaller Vincent Vermeij geniet van het goede gevoel, maar is waakzaam: "Morgen mag je natuurlijk niet te ontspannen zijn. We moeten er gewoon met z’n allen staan. Er vol opknallen met de twaalfde man. Die drie punten moeten er gewoon komen."

Een wijziging in de basisopstelling
Trainer Vreman voert een wijziging door in zijn basisopstelling ten opzichte van de verloren uitwedstrijd tegen Feyenoord. Nathaniel Will keert terug van een schorsing en start in de basis. Bart Straalman start, ondanks dat hij geen last meer heeft van de elleboogstoot van Eljero Elia, op de bank. Bryan Smeets heeft last van een knieblessure en ontbreekt in de wedstrijdselectie.

Opstelling: Jurjus; Will, Pröpper, Van de Pavert, Tesselaar; Diemers, Tarfi, Driver, El Jebli; Peters, Vermeij.

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.