gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap schrikt niet van categorie 1

d57a875b027a60d5d856100d78248414.jpg
Redactie REGIO8 |

“Daar schrikken wij niet van, het was al bekend bij ons. Categorie 1, daar kom je niet zomaar binnen een paar maanden uit”, aldus directeur commercie Martine Zuil. De club is sinds 1 december 2015 ingedeeld in categorie 1. “We zijn bezig om eruit te komen, maar we hadden niet verwacht dat dat nu al voor elkaar zou zijn.”

Ook de inkomsten van de transfers van Vincent Vermeij en Hidde Jurjus hebben er niet voor gezorgd dat de club uit de eerste categorie kwam. “Die inkomsten zijn natuurlijk heel erg welkom. Die helpen de club enorm, om de financiële huishouding nog beter op orde te krijgen.” De KNVB heeft voornamelijk naar de begroting van 2016-2017 gekeken. “Daar zaten de transferinkomsten van Hidde en Vincent nog niet in. Die gaan de volgende keer meetellen.” Martine Zuil verwacht ook tijdens het volgende meetmoment nog niet uit de eerste categorie te komen.

Het feit dat De Graafschap nu acteert in de Jupiler League helpt de club financieel niet verder. “Het helpt natuurlijk niet, degraderen, want je gaat fors terug in de inkomsten. Gaan we direct terug promoveren, dan zijn we snel uit categorie 1. Daar gaan we dus ook zeker op inzetten.”

Zes andere clubs zitten ook in de slechtste categorie. Zij moeten van de KNVB actief werken aan financieel herstel. Ze moeten binnen een tijd van maximaal negen meetmomenten, oftewel drie jaar, de financiële huishouding zo op orde hebben dat ze structureel in een hogere categorie kunnen worden ingedeeld. De Graafschap heeft op dit moment drie meetmomenten achter de rug.

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.