Ulft, Netherlands

De Graafschap ruim voorbij FC Bocholt tijdens oefenduel in Aalten

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een ruime overwinning geboekt in het oefenduel met het Duitse 1. FC Bocholt. Na 120 minuten spelen wonnen de Doetinchemmers op het veld van AD'69 in Aalten met 5-1.
Jasper Hazelaar | 22 juli 2023 16:37 | Aangepast op 22 juli 2023 16:37
Met name de eerste helft van zestig minuten speeltijd leverde de nodige doelpunten op. De wedstrijd was koud onderweg toen Anis Yadir de ploeg van trainer Jan Vreman op 1-0 zette. Op aangeven van nieuwkomer Tristan van Gilst tekende verdediger Rio Hillen voor de tweede treffer. Twee minuten later bracht aanvaller Devin Haen de stand op 3-0. Nadat hij eerder al de paal had geraakt, schoot Malek Fakhro de 3-1 binnen voor de Duitse club. Via Basar Önal en en Van Gilst liep De Graafschap voor rust nog uit naar 5-1.

Van de doelpuntenregen van voor rust was in de tweede helft weinig over. Wel werd er flink gewisseld, zo kwamen de nodige eigen jeugdspelers van De Graafschap binnen de lijnen. Irakees jeugdinternational Blnd Hassan kreeg een goede kans, maar hij schoot de bal naast. Mërgim Fejzullahu werd aan de andere kant gevaarlijk voor FC Bocholt, terwijl Hassan nog een keer kansrijk was, maar gescoord werd er niet meer.

Van Duisburg naar ADO
De wedstrijd tegen FC Bocholt was het vierde oefenduel uit de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Eerder speelden de Doetinchemmers tegen Quick Boys (3-2 winst), DZC'68 (0-8 winst) en Vitesse (3-5 verlies). Er volgen nog oefenduels met onder meer FC Groningen, FC Den Bosch en de eveneens Duitse club MSV Duisburg. De competitie start op vrijdagavond 11 augustus met een thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

Aalten|De Graafschap|Voetbal|

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Emmerich pakt fietspad vanuit Nederland aan

Eveline Zuurbier | 8 okt 2025 16:45

Lees ook

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee v...

Vertrouwen groeit bij De Graafschap: 'Nu benut je ook de kansen'

De Graafschap heeft de weg naar boven gevonden. Na een matig begin van de competitie lijkt de ploeg ...

De Graafschap trekt 3-2 over de streep tegen Almere City

De Graafschap heeft met 3-2 gewonnen van Almere City. Na een ruststand van 3-1 werd het uiteindelijk...

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

De Graafschap wil doorstoten naar subtop: 'Doorpakken nu'

De Graafschap reist vrijdag met vertrouwen af naar Dordrecht voor een treffen met de huidige nummer ...

De Graafschap boekt verdiende tweede zege van het seizoen tegen Jong AZ

De Graafschap heeft in Wijdewormer een mooie overwinning geboekt op het beloftenteam van AZ. Op het ...