gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap presenteert eerste eSporters

f1255e55118518fe38f237310845aef0.jpg
Redactie REGIO8 |

"Als we jongens hebben die al op niveau zijn, dan weten we dat we het eerste seizoen met goed niveau de eDivisie ingaan", aldus Hans Martijn Ostendorp, algemeen directeur van De Graafschap. "De Achterhoekse jongens gaan zich daar aan testen en meten. Ik ben ervan overtuigd dat er in de Achterhoek ook veel talent is en dat hopen we volgend jaar in te zetten." Visser is een van de talenten van Team Gullit die voor De Graafschap gaat uitkomen. De zeventienjarige Playstation-speler heeft een goed gevoel bij De Graafschap. "Het is een leuke club met leuke supporters, de kleuren zijn goed en het is helemaal top dat ik daarvoor mag uitkomen."

Xbox-speler Van den Berg weet al hoe hij 'D'ran' kan als Esporter. "Niet achterover leunen, maar vol erop en hoog druk zetten. Veel doelpunten proberen te maken." Ostendorp had zich eerst afgevraagd wat De Graafschap met de Edivisie aan moest, maar na zich erin verdiept te hebben, sloeg die gedachte al snel om. "Daar waar het een 'moet' is - omdat je in de Eredivisie speelt - is het snel omgeslagen in een beeld waarin de eDivisie ook veel kansen biedt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.