Ulft, Netherlands

De Graafschap ongelukkig onderuit bij Heracles Almelo

De Graafschap is terug op de voorlaatste plaats in de eerste divisie na een 3-2 verlies bij Heracles Almelo. De Doetinchemmers speelden vrijdagavond een verdienstelijke wedstrijd, maar lieten de kersverse periodekampioen tot drie keer toe op voorsprong komen.
Redactie REGIO8 | 7 oktober 2022 23:06 | Aangepast op 7 oktober 2022 23:06
De Graafschap speelde een prima eerste helft, maar kwam wel al vroeg op achterstand. Een strakke voorzet vanaf de rechterkant werd afgerond door Emil Hansson. Waar Thomas Bruns voor Heracles de paal raakte, kregen de Doetinchemmers ook twee grote kansen. Giovanni Korte schoot tegen doelman Michael Brouwer aan en ook een kopbal van Charlison Benschop was een simpele prooi. Uit een vrije trap van Alexander Büttner was Siem de Jong wel trefzeker. Zijn eerste poging werd gepakt, maar vanuit een lastige hoek schoot hij alsnog de gelijkmaker binnen.

Vlak na rust kwam Heracles opnieuw op voorsprong. Samuel Armenteros kopte op aangeven van Hansson raak. Na een fraaie voorzet van rechtsback Robin Schouten tekende Danzell Gravenberch, een halve minuut na zijn invalbeurt, voor de 2-2. Een kwartier voor tijd kopte Bruns de thuisploeg met een fraaie kopbal vanaf de rand van het zestienmetergebied op 3-2. In de slotfase golfde het spel op en neer. Lasse Wehmeyer was voor Heracles heel dichtbij, terwijl een voorzet van De Graafschap-rechtsback Schouten net op tijd werd weggewerkt.

Op de ranglijst zakt de ploeg van trainer Adrie Poldervaart door het verlies ver terug, naar de negentiende plaats, terwijl Heracles door de winst de eerste periodetitel te pakken heeft. Volgende week vrijdag vervolgt De Graafschap de competitie met een thuiswedstrijd tegen het Jong FC Utrecht van Darije Kalezic.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|

Lees ook

Maas Willemsen verlaat De Graafschap en kiest voor sc Heerenveen

Verdediger Maas Willemsen ruilt De Graafschap in voor een dienstverband bij eredivisionist sc Heeren...

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...

Griek Theodoridis eerste zomeraanwinst voor De Graafschap

De Graafschap heeft woensdagmiddag de eerste aanwinst voor het aankomende seizoen gepresenteerd. De ...

De Graafschap - FC Dordrecht: 0-0

De Superboeren zijn op De Vijverberg de Schapenkoppen niet de baas geworden. In de eerste wedstrijd ...

De Graafschap kent sterke generale voor play-offs in Helmond

De Graafschap heeft vrijdagavond goed warmgedraaid voor de nacompetitie tijdens het uitduel met Helm...