gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap moet een pas op de plaats maken

63b6560d66b0131ab5ce46c441bf2e51.jpg

De Graafschap is er vrijdagavond op een volle Vijverberg niet in geslaagd om de strijd om de directe promotieplekken spannender te maken. Tegen koploper Willem II gingen de Superboeren met 0-2 onderuit.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
De bezoekers uit Tilburg namen al snel in de wedstrijd de overhand op het veld en ook de leiding in de wedstrijd. De Graafschap klungelde achterin, Nick Doodeman zijn schot werd vervolgens nog gekeerd door doelman Thijs Jansen. De Feyenoord-huurling was bij de rebound van Thijs Oosting wel gezien: 0-1 na zeven minuten. Beide ploegen creëerden vervolgens maar weinig, een kwartier voor rust knokte De Graafschap zich iets beter in de wedstrijd. Maar op een schot van de Sloveense aanvaller Flakus Bosilj na resulteerde dat niet in grote kansen.

In de tweede helft sloeg Willem II opnieuw snel toe. Terwijl het tweede grote spandoek op de Spinnekop van de Brigata Tifosi (ter ere van het 70-jarig jubileum van de club, red). net naar beneden wordt gehaald rond Ringo Meerveld een aanval uit het boekje van de Brabanders tot in perfectie af. De aanvaller krult de bal achter doelman Jansen: 0-2. De Graafschap kon de gehele tweede helft geen vuist maken, ondanks de aanvallend ingebrachte invallers Mimoun Mahi, Devin Haen, Giovanni Büttner en debutant Jardell Kanga.

Door deze nederlaag blijft De Graafschap vierde in de Keuken Kampioen Divisie, maar het gat met koploper Willem II is nu aanzienlijk: elf punten. De tweede promotieplaats blijft wel in zicht, daar staat Roda JC met vier punten meer dan de Doetinchemmers.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.