gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap met Wevers op het middenveld tegen Jong FC Utrecht

1b348591898ef3810cb15b40f886a948.jpg

Na een terechte nederlaag op bezoek bij Excelsior wil De Graafschap zich vrijdag tegen Jong FC Utrecht revancheren. De Doetinchemmers houden zich vast aan het spel in de seizoensopener, toen er werd gewonnen in een spektakelstuk op de eigen Vijverberg.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
In de openingswedstrijd van het seizoen tegen FC Volendam (4-3 winst) begon De Graafschap flitsend en schoot het uit de startblokken. Hierdoor kregen de Superboeren de supporters in het stadion direct mee. “Uiteindelijk willen we dat elke wedstrijd, maar dat lukt niet altijd,” schetst trainer Jan Vreman. “Het heeft dan met onszelf te maken, maar ook met wat een tegenstander toelaat en hoe goed je in de wedstrijd zit. Maar de gedachtegang is ook morgen hetzelfde.”

Wat er verwacht mag worden van Jong FC Utrecht is nog lastig in te schatten, vindt Vreman. Daarom gaat hij liever uit van de eigen kracht: “Met de groep die we er nu op hebben staan, denken we een resultaat te gaan halen, maar tussen denken en het resultaat zit nog weleens wat.”

Geen Brittijn, wel Wevers
Vreman kan de aankomende weken geen beroep doen op sterkhouder Philip Brittijn vanwege een enkelblessure. De jonge Winterswijker wordt vrijdagavond vervangen door Stan Wevers uit Aalten. “De dynamiek zal wel iets anders zijn op het middenveld, want Stan is een ander type speler.”

‘Gewoon vlammen’
Wie ook aan de aftrap verschijnt, is aanvaller Tristan van Gilst. De rappe buitenspeler lijkt de concurrentiestrijd met Ibrahim El Kadiri voorlopig gewonnen te hebben en oogt scherp. “Ik heb er zin in dit seizoen en ik wil gewoon vlammen,” aldus de aanvaller. “Ik wil voor de bovenste twee plekken gaan en zoveel mogelijk goals en assists afleveren.”

Een duidelijk doel dus voor Van Gilst en volgens hem ook realistisch: “Dat denk ik serieus. Ik ben ervan overtuigd dat, als we geen slordige foutjes maken en onze kansen afmaken, er een goed seizoen aankomt.”

Smits nog niet
Een speler die een rol moet gaan spelen in dat seizoen is doelman Joshua Smits. De keeper, die vorig jaar promoveerde met Willem II, lijkt zo goed als binnen. “We willen hem graag hebben, laat dat duidelijk zijn, en de rest moeten we gewoon afwachten,” aldus Vreman. Vrijdag staat Smits nog niet op doel; jeugdproduct Ties Wieggers begint dan aan zijn derde wedstrijd op het hoogste niveau.

De transferperiode duurt nog tot 2 september. De Graafschap lijkt nog de nodige versterkingen nodig te hebben, maar Vreman kan daar nog geen uitsluitsel over geven: “Dat moet je aan andere mensen vragen, maar we zijn bezig met z’n allen en verder is het nu afwachten.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Fortes, Hardeman, Hillen, Schoppema; Wevers, Seuntjens, Warmerdam; Bisselink, Van de Haar, Van Gilst.

Lees ook

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.

Morsink.png

Afscheidsspeech Bennie Morsink ingekort door ingrijpen burgemeester Van Oostrum

Bennie Morsink heeft dinsdagavond op een opvallende manier afscheid genomen van de gemeenteraad van Berkelland. Het raadslid, dat zestien jaar actief was binnen de lokale politiek, keert in de nieuwe raad niet terug en had zijn afscheidstoespraak aangegrepen om stevig van zich te laten horen.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.