gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap met Wevers op het middenveld tegen Jong FC Utrecht

1b348591898ef3810cb15b40f886a948.jpg

Na een terechte nederlaag op bezoek bij Excelsior wil De Graafschap zich vrijdag tegen Jong FC Utrecht revancheren. De Doetinchemmers houden zich vast aan het spel in de seizoensopener, toen er werd gewonnen in een spektakelstuk op de eigen Vijverberg.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
In de openingswedstrijd van het seizoen tegen FC Volendam (4-3 winst) begon De Graafschap flitsend en schoot het uit de startblokken. Hierdoor kregen de Superboeren de supporters in het stadion direct mee. “Uiteindelijk willen we dat elke wedstrijd, maar dat lukt niet altijd,” schetst trainer Jan Vreman. “Het heeft dan met onszelf te maken, maar ook met wat een tegenstander toelaat en hoe goed je in de wedstrijd zit. Maar de gedachtegang is ook morgen hetzelfde.”

Wat er verwacht mag worden van Jong FC Utrecht is nog lastig in te schatten, vindt Vreman. Daarom gaat hij liever uit van de eigen kracht: “Met de groep die we er nu op hebben staan, denken we een resultaat te gaan halen, maar tussen denken en het resultaat zit nog weleens wat.”

Geen Brittijn, wel Wevers
Vreman kan de aankomende weken geen beroep doen op sterkhouder Philip Brittijn vanwege een enkelblessure. De jonge Winterswijker wordt vrijdagavond vervangen door Stan Wevers uit Aalten. “De dynamiek zal wel iets anders zijn op het middenveld, want Stan is een ander type speler.”

‘Gewoon vlammen’
Wie ook aan de aftrap verschijnt, is aanvaller Tristan van Gilst. De rappe buitenspeler lijkt de concurrentiestrijd met Ibrahim El Kadiri voorlopig gewonnen te hebben en oogt scherp. “Ik heb er zin in dit seizoen en ik wil gewoon vlammen,” aldus de aanvaller. “Ik wil voor de bovenste twee plekken gaan en zoveel mogelijk goals en assists afleveren.”

Een duidelijk doel dus voor Van Gilst en volgens hem ook realistisch: “Dat denk ik serieus. Ik ben ervan overtuigd dat, als we geen slordige foutjes maken en onze kansen afmaken, er een goed seizoen aankomt.”

Smits nog niet
Een speler die een rol moet gaan spelen in dat seizoen is doelman Joshua Smits. De keeper, die vorig jaar promoveerde met Willem II, lijkt zo goed als binnen. “We willen hem graag hebben, laat dat duidelijk zijn, en de rest moeten we gewoon afwachten,” aldus Vreman. Vrijdag staat Smits nog niet op doel; jeugdproduct Ties Wieggers begint dan aan zijn derde wedstrijd op het hoogste niveau.

De transferperiode duurt nog tot 2 september. De Graafschap lijkt nog de nodige versterkingen nodig te hebben, maar Vreman kan daar nog geen uitsluitsel over geven: “Dat moet je aan andere mensen vragen, maar we zijn bezig met z’n allen en verder is het nu afwachten.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Fortes, Hardeman, Hillen, Schoppema; Wevers, Seuntjens, Warmerdam; Bisselink, Van de Haar, Van Gilst.

Lees ook

MobieleHospiceSlingeland.jpeg

Nieuwe hospicekamer in Slingeland geeft patiënten warm afscheid: 'Het voelt als thuis'

Een ziekenhuisbed, medische apparatuur en witte muren. Voor sommige ernstig zieke patiënten vormt dit de omgeving waarin zij de stervensfase doorbrengen. In het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vinden zorgverleners dat dat anders kan en moet. Daarom introduceerden zij een mobiele hospicekamer: een verrijdbare inrichting die een gewone ziekenhuiskamer verandert in een warme, huiselijke omgeving.

TrailGP Parcours30.jpg

81-jarige kartrekker zet nog één keer TrialGP in Zelhem op poten

Op 4, 5 en 6 september vormt de voormalige vuilnisbult in Zelhem het decor voor de TrialGP. Na het succesvolle wereldkampioenschap in 2019 keert de absolute wereldtop terug naar het Bronckhorster plaatsje om hun indrukwekkende motorbeheersing te laten zien. Maar voordat het zover is, moet er nog flink wat werk worden verzet: volgens kartrekker Dick Bulten moeten er eerst zo’n twaalf uitdagende hindernissen worden gebouwd.

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Grote grenscontrole in Oost-Nederland: ‘We controleren ook wie probeert om te rijden'

In het grensgebied van Oost-Nederland wordt donderdag een grootschalige controle gehouden onder de naam ‘Korridor Fahndung’. Op meerdere strategische plekken langs de grens worden automobilisten en andere reizigers gecontroleerd. Verschillende diensten werken daarbij intensief samen om grensoverschrijdende criminaliteit tegen te gaan.

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.