gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap met verlies tegen FC Volendam de winterstop in

e5fdc9a02161a56dbc4578ecb415253b.jpg

De Graafschap is er aan De Dijk in Volendam niet in geslaagd om de plaatselijke FC te verslaan. In de slotfase moesten de Superboeren toch buigen voor de Palingboeren. Het werd 2-1 in een wedstrijd die tot een kwartier voor tijd nog alle kanten op had gekund. Door deze uitslag is FC Volendam de winterkampioen en blijft De Graafschap steken op een gedeelde vijfde plaats.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De Superboeren begonnen sterk aan de wedstrijd. Er werd hoog druk gezet en veel op de helft van de tegenstander gespeeld. In de 14e minuut werd het harde werken beloond, zij het met enige hulp van FC Volendam: Een voorzet van Wanya Marcal belandde tegen het lichaam van Manouwa Amevor en vloog vervolgens achter doelman Kayne van Oevelen in de touwen.

De thuisploeg beschikte echter over een kwalitatief hoogwaardige voorhoede, met Bilal Ould-Chikh, Henk Veerman en Robert Mühren. Met name die eerste leidde meerdere malen gevaarlijke kansen in met acties vanaf de rechterzijde. In de 23ste minuut resulteerde zo'n rush in een teruggetrokken voorzet op de inlopende Robert Mühren, die daarmee zijn twaalfde van het seizoen binnen schoot.

Halverwege de eerste helft kreeg Jesse van de Haar nog een opgelegde kans, maar hij stuitte in de korte hoek op Kayne van Oevelen. Ook een vrije trap van Rio Hillen, die werd toegekend na een overtreding op Donny Warmerdam, trof geen doel.

In de tweede helft bleven beide ploegen behoorlijk aan elkaar gewaagd. De Graafschap voetbalde in fases behoorlijk veel op de helft van FC Volendam, maar tot grote kansen leidde dat niet. FC Volendam creëerde wel wat meer mogelijkheden, maar stuitte daarbij regelmatig op een stabiele defensie van de Achterhoekers en op doelman Joshua Smits. Helaas werd er uiteindelijk in de 86ste minuut toch een gaatje gevonden door Robert Mühren, waardoor in de slotfase toch de volle winst naar de Palingboeren ging.

Geen punten dus voor De Graafschap in de laatste wedstrijd voor de winterstop. In het nieuwe jaar is de eerste tegenstander ADO Den Haag. De Hofstedelingen melden zich op 10 januari 2025 op De Vijverberg. 

Lees ook

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.