Ulft, Netherlands

De Graafschap kan niet stunten tegen PSV

Regio8 | 10 november 2018 22:42 | Aangepast op 10 november 2018 22:42

Al na twee minuten pegelde Robert Klaasen een vrije trap snoeihard op de lat boven doelman Jeroen Zoet. De Superboeren speelden, ondanks de defensieve opstelling, aanvallend en dat resulteerde ook in kansen. Youssef El Jebli schoot na een kwartier maar net naast. Aan de andere kant was de eerste echte kans uit het niets direct raak. Na een voorzet van Nick Viergever tekende Doetinchemmer Luuk de Jong na 18 minuten met een fraaie volley voor de 0-1. De Graafschap, dat met lef speelde, zette die achterstand al snel recht. El Jebli rondde een goede combinatie met Furdjel Narsingh fraai af en maakte terecht 1-1. Nadat de bal uit een hoekschop voor de voeten van Steven Bergwijn viel, schoof de aanvaller PSV voor rust nog op 1-2.

Na rust veranderde het spelbeeld, al deed De Graafschap tot twintig minuten voor tijd nog goed mee. PSV domineerde, zonder dat dit resulteerde in echt grote kansen. De Graafschap kwam er nauwelijks uit, maar was met Fabian Serrarens toch dichtbij de 2-2. De spits van de Doetinchemmers raakte een voorzet van Leeroy Owusu volledig verkeerd en schoot over. Nadat invaller Donyell Malen een kwartier voor tijd werd vrijgespeeld, tekende hij voor 1-3. Doetinchemmer De Jong maakte vlak voor tijd nog zijn tweede van de avond en zette de eindstand zo op 1-4.

Door deze nederlaag zakt De Graafschap naar de zestiende plaats en staat het onder de degradatiestreep. Volgende week gaan de Superboeren op bezoek bij FC Utrecht.

Foto: Andre Kaal

Lees ook

Tiny houses in Harfsen van de baan: teleurstelling en begrip in het dorp

In Harfsen heerst teleurstelling over het afblazen van de pilot met tiny houses aan de Reeverweg-Sch...

Orion Stars begint seizoen met toppers in eigen huis

Orion Stars uit Doetinchem maakt zich op voor het nieuwe volleybalseizoen. Met veel nieuwe gezichten...

De Jong vervangt geschorste El Kadiri bij De Graafschap: ‘Fedde is een logische keuze’

Middenvelder Fedde de Jong begint zaterdagmiddag tegen TOP Oss in de basis bij De Graafschap in plaa...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt vanuit Silvolde een weekend met rustig herfstweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Landelijke ophokplicht vanwege vogelgriep

In Nederland is opnieuw een landelijke ophokplicht ingesteld voor pluimvee vanwege een uitbraak van ...

Suzan & Freek kondigen Gelredomeshows aan: 'We gaan het leven vieren'

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek heeft twee concerten aangekondigd in stadion Gelredome in Arnhem....