gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap jaagt op plek twee tegen VVV

c30d4743955cfc61bc83948fbdbaf011.jpg

De Graafschap ontvangt vrijdagavond VVV-Venlo op een goed gevulde Vijverberg, nadat het stadion tegen Jong PSV voor een gedeelte leeg moest blijven. Eerder dit seizoen verloren de Doetinchemmers met 2-0 op bezoek in De Koel, dus weet trainer Jan Vreman wat zijn team te wachten staat.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Afgelopen weekend hebben ze gewonnen van ADO en dan zegt ook wat over het team, dus het zal een lastige pot worden”, aldus de Achterhoekse oefenmeester. “Het is een collectief en ze scoren gewoon. Het is niet dat het grote uitslagen zijn, maar dat hoeft ook niet altijd.” Eerste doelman Thijs Jansen ziet in VVV ook een lastige tegenstander. “Het is een goede ploeg die meedoet voor play-offs”, aldus doelman Thijs Jansen. “Maar ik denk dat wij thuis gewoon kans maken en we kunnen goede zaken doen.” In het gunstigste geval, bij verlies van Roda JC en ADO Den Haag, komen de Superboeren op één punt van een directe promotieplek.

Volgens Jansen is dat een reëel doel. “Hoe wij zijn begonnen is het zeker haalbaar”, aldus de keeper. “Ik wil gewoon dit seizoen goed afmaken met De Graafschap en het liefst promoveren.” Of Jansen een langer verblijf in de Achterhoek ziet zitten? “Dat zie ik aan het einde van het seizoen wel.” Aangezien de Feyenoord-huurling tot de negentiende speelronde genoegen moest nemen met een plek op de bank, Jansen speelde wel thuis tegen Roda JC maar dat was vanwege een blessure van Mees Bakker, speelt hij vrijdag zijn eerste thuiswedstrijd voor een goed gevulde Vijverberg als eerste doelman. “Ik ben altijd met zin naar de club gekomen”, schetst Jansen. “Het eerste halfjaar heb ik niet gespeeld en dat was een minpuntje, nu is dat anders en moet ik zorgen dat het zo blijft.”

Keuze genoeg
Tegen Jong PSV moest Vreman door blessures en een schorsing van Basar Önal noodgedwongen een beroep doen op de jonge garde in de vorm van twee debutanten (Mike Veenstra en Denzel Eijken, red.). Met de terugkeer van meerdere beoogd basisspelers heeft de trainer weer wat te kiezen. “Devin (Haen, red.) zou aan kunnen sluiten, Lion Kaak kan aansluiten en Alexander Büttner sluit ook weer aan”, aldus Vreman, die nog niet wil laten weten of ze ook aan de aftrap staan. “Dat horen de spelers vanmiddag pas, dus dat weten ze straks.”

Voorzichtig met Seuntjens
Teruggekeerde spits Ralf Seuntjens begon maandag voor het eerst in de basis en maakte 55 minuten vol, toch lijkt hij vrijdag op de reservebank te zitten. “Hij heeft het goed gedaan en goed verwerkt, alleen is voorzichtigheid geboden daarin”, vindt Vreman. “Binnen ruim één week zit hij op drie wedstrijden en dat kan je gewoon merken.” Op de vraag of Haen in de basis staat reageert de trainer lachend: “Dat zullen we zien.”

Opstelling De Graafschap: Jansen; Fortes, Hardeman, Schenk, Büttner; Warmerdam, Colyn, Brittijn; Bosilj, Haen, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.