gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap jaagt op plek twee tegen VVV

c30d4743955cfc61bc83948fbdbaf011.jpg

De Graafschap ontvangt vrijdagavond VVV-Venlo op een goed gevulde Vijverberg, nadat het stadion tegen Jong PSV voor een gedeelte leeg moest blijven. Eerder dit seizoen verloren de Doetinchemmers met 2-0 op bezoek in De Koel, dus weet trainer Jan Vreman wat zijn team te wachten staat.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Afgelopen weekend hebben ze gewonnen van ADO en dan zegt ook wat over het team, dus het zal een lastige pot worden”, aldus de Achterhoekse oefenmeester. “Het is een collectief en ze scoren gewoon. Het is niet dat het grote uitslagen zijn, maar dat hoeft ook niet altijd.” Eerste doelman Thijs Jansen ziet in VVV ook een lastige tegenstander. “Het is een goede ploeg die meedoet voor play-offs”, aldus doelman Thijs Jansen. “Maar ik denk dat wij thuis gewoon kans maken en we kunnen goede zaken doen.” In het gunstigste geval, bij verlies van Roda JC en ADO Den Haag, komen de Superboeren op één punt van een directe promotieplek.

Volgens Jansen is dat een reëel doel. “Hoe wij zijn begonnen is het zeker haalbaar”, aldus de keeper. “Ik wil gewoon dit seizoen goed afmaken met De Graafschap en het liefst promoveren.” Of Jansen een langer verblijf in de Achterhoek ziet zitten? “Dat zie ik aan het einde van het seizoen wel.” Aangezien de Feyenoord-huurling tot de negentiende speelronde genoegen moest nemen met een plek op de bank, Jansen speelde wel thuis tegen Roda JC maar dat was vanwege een blessure van Mees Bakker, speelt hij vrijdag zijn eerste thuiswedstrijd voor een goed gevulde Vijverberg als eerste doelman. “Ik ben altijd met zin naar de club gekomen”, schetst Jansen. “Het eerste halfjaar heb ik niet gespeeld en dat was een minpuntje, nu is dat anders en moet ik zorgen dat het zo blijft.”

Keuze genoeg
Tegen Jong PSV moest Vreman door blessures en een schorsing van Basar Önal noodgedwongen een beroep doen op de jonge garde in de vorm van twee debutanten (Mike Veenstra en Denzel Eijken, red.). Met de terugkeer van meerdere beoogd basisspelers heeft de trainer weer wat te kiezen. “Devin (Haen, red.) zou aan kunnen sluiten, Lion Kaak kan aansluiten en Alexander Büttner sluit ook weer aan”, aldus Vreman, die nog niet wil laten weten of ze ook aan de aftrap staan. “Dat horen de spelers vanmiddag pas, dus dat weten ze straks.”

Voorzichtig met Seuntjens
Teruggekeerde spits Ralf Seuntjens begon maandag voor het eerst in de basis en maakte 55 minuten vol, toch lijkt hij vrijdag op de reservebank te zitten. “Hij heeft het goed gedaan en goed verwerkt, alleen is voorzichtigheid geboden daarin”, vindt Vreman. “Binnen ruim één week zit hij op drie wedstrijden en dat kan je gewoon merken.” Op de vraag of Haen in de basis staat reageert de trainer lachend: “Dat zullen we zien.”

Opstelling De Graafschap: Jansen; Fortes, Hardeman, Schenk, Büttner; Warmerdam, Colyn, Brittijn; Bosilj, Haen, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.