Ulft, Netherlands

De Graafschap gaat voor de bonuspunten

Regio8 | 15 maart 2018 15:37 | Aangepast op 15 maart 2018 15:37

"We willen proberen druk te zetten", blikt trainer Henk de Jong vooruit op de wedstrijd tegen Jong Ajax. "Als we de bal hebben willen we net als Ajax goed voetballen." In oktober bliezen de Superboeren Jong Ajax nog van het veld op Sportpark de Toekomst in Amsterdam. Trainer De Jong verwacht dat het morgen een hele andere wedstrijd gaat worden en spreekt van bonuspunten mocht er gewonnen worden. "De concurrentie verliest vaak van deze ploeg, dus heel belangrijk om morgen proberen die punten te pakken."

De irritaties die toen ontstonden bij de jonge Ajacieden, kan aanvoerder Sven Nieuwpoort zich nog goed herinneren. "Dat geeft wel aan dat we toen een stuk beter waren en dat ze het niet meer wisten", blikt de oud-Ajacied terug. "Dat is ook het doel voor morgen." Tussen de relatief onervaren jongens van Jong Ajax staat wellicht met Amin Younes een A-international van Duitsland aan de aftrap. "Die zal het ook niet leuk vinden om hier te komen", denkt De Jong. "Ze zijn hier wel eens met meerdere internationals geweest en toen hebben ze ook niet gewonnen."

Ars start in de spits
Door de rode kaart van aanvaller Fabian Serrarens tegen Fortuna Sittard is trainer De Jong genoodzaakt zijn opstelling aan te passen. Aangezien Anthony van den Hurk nog steeds geblesseerd is neemt Sjoerd Ars de plek van de geschorste aanvaller in. "Ik weet niet hoelang hij het vol houdt, hij is ook wat op leeftijd", concludeert De Jong over zijn spits. "Maar op de training is die altijd 100%."

Opstelling:
Bednarek; Abena, S. Nieuwpoort, L. Nieuwpoort, Tutuarima; Olijve, Klaasen, Diemers; Van Mieghem, Ars, Tissoudali.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...