gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap bindt Burgzorg en Tutuarima

8593e08fc0b6f624cdaee34f285726c0.jpg

De Graafschap heeft de opties in de contracten van Jordy Tutuarima en Delano Burgzorg gelicht. De Doetinchemse eredivisionist heeft daarentegen de contracten van Robert Klaasen en Sven Nieuwpoort formeel opgezegd.

Redactie REGIO8 |
"We zijn nu ook aan het kijken om deze spelers langer aan de club te binden", aldus manager voetbalzaken Peter Hofstede over Burgzorg en Tutuarima. Amsterdammer Burgzorg maakt na de winterstop indruk. De 20-jarige aanvaller veroverde een basisplaats en maakte afgelopen week zijn debuut voor het Nederlands elftal onder 20 jaar. Linksback Tutuarima is het gehele seizoen al zeker van een basisplek in het elftal van scheidend trainer Henk de Jong.

Het voor 1 april formeel opzeggen van de contracten is wettelijk verplicht om te voorkomen dat aflopende contracten automatisch worden verlengd. Nieuwpoort begon het seizoen als basisspeler en aanvoerder, maar verloor zijn plek centraal in de verdediging aan Bart Straalman en leverde in de winterstop zijn aanvoerdersband in. De Graafschap kan in een later stadium altijd weer in gesprek met de spelers waarvan het contract formeel is opgezegd.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.