gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dag van Popmuziek start met dertig locaties

b3c913675a139455595a404ef522f037.jpg
Redactie REGIO8 |
“Er zijn wel locaties bijgekomen”, zegt organisator Erik Ramaker. “Ik denk dat we al met al na de laatste oproep boven de dertig uit gaan komen. Dat is nog net iets te weinig om alle muzikanten onder te brengen, want ook die blijven zich melden natuurlijk.” Om aan genoeg locaties te komen, doet Ramaker een beroep op de muzikanten zelf. “Het is ook een beetje aan locaties en aan muzikanten om zelf contact met elkaar op te nemen en de een is daar fanatieker in dan de ander.”

Dankzij de oproep zijn de bands aanstaande zaterdag te vinden op niet alledaagse locaties. “Een aannemersbedrijf of een optiek, allemaal mensen waarbij je denkt van ‘zouden ze het goed begrepen hebben de oproep?’, maar als je er dan contact mee opneemt, dan blijkt dat ze serieus van plan zijn om bands te gaan ontvangen.” Behalve voor bezoekers is er ook voor artiesten het een en ander te doen naast optreden tijdens de Achterhoekse Muzikantendag in de DRU Cultuurfabriek. “Er zijn panels, er zijn clinics, er zijn workshops, het gaat allemaal om vragen die muzikanten bezighouden. Hoe je je eigen release uitbrengt, hoe je jezelf profileert op social media, een cursus tekstschrijven, allemaal dat soort dingen.”
Foto: Dag van de Achterhoekse Popmuziek

Lees ook

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.